Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Προκρίθηκε στα ημιτελικά των 200 μ. και ξέσπασε σε κλάματα η Εμμανουηλίδου
Έπεσε και στην αγκαλιά της Κύπριας αθλήτριας Ολίβιας Φωτοπούλου🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου (ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/2bf37344-4484-4785-92d3-0c539b254091.jpg)
Η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου προκρίθηκε μέσω των ρεπεσάζ στα ημιτελικά των 200μ. των Ολυμπιακών Αγώνων 2024 και έκλαψε από ευτυχία στην κάμερα για το σπουδαίο της κατόρθωμα.
Οι πρώτες της δηλώσεις
Όπως ανέφερε σε δηλώσεις της στην κάμερα της ΕΡΤ: «Είμαι στα ημιτελικά, ήταν η πιο δύσκολη κούρσα ψυχολογικά. Δεν το περίμενα να προκριθώ. Νιώθω όμως ότι είμαι άτυχη, τυχαίνω πάντα στις πιο δύσκολες σειρές. Σημασία έχει ότι προκρίθηκα όμως. Έκανα ό,τι καλύτερο μπορούσα, σωματικά ένιωθα τέλεια και μου βγήκε. Η καρδιά μου χτυπά πάρα πολύ δυνατά, είμαι ευτυχισμένη. Το απόγευμα θα κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε, εγώ και η Ολίβια. Δεν βλέπω ότι είμαι σε μικρή ηλικία κι άλλες είναι σε μικρή ηλικία».
Ξέσπασε σε κλάματα στην αγκαλιά της Ολίβιας Φωτοπούλου
Μια συγκινητική στιγμή ακολούθησε της πρόκρισης της Εμμανουηλίδου στα ημιτελικά των 200μ η οποία ξέσπασε σε κλάματα στην αγκαλιά της Κύπριας αθλήτριας Ολίβιας Φωτοπούλου, η οποία περίμενε να μάθει αν θα προκριθεί.
Εξελίξεις στη Μέση Ανατολή: Το Ιράν εξέδωσε έκτακτη οδηγία σε αεροσκάφη να αλλάξουν τα δρομολόγια τους
Ανατροπή φορτηγού στην ιχθυόσκαλα Κερατσινίου - Εικόνα από το σημείο
«Καμπανάκι» Βασιλακόπουλου για κορονοϊό: «Πρέπει να πάμε σε εξαμηνιαίο πρόγραμμα εμβολιασμού»
Υποκλοπές: Απάντηση κόλαφος από Ράμμο για το πόρισμα του Αρείου Πάγου - Τι γράφει σε κείμενό του
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr