Ένας χρόνος από τη δολοφονία του Μιχάλη Κατσούρη - Τον θρηνεί και τον τιμά η Νέα Φιλαδέλφεια
Οι οπαδοί της ΑΕΚ σήμερα διοργανώνουν αιμοδοσία από τις 16:00 και μετά στη Βυζαντινή Γωνιά, ενώ στις 19:00 θα γίνει ονοματοδοσία της Θύρας 21🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Μνημείο για τον Μιχάλη Κατσούρη (ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ / EUROKINISSI)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/b2debe54-2971-4bf1-b3a1-214c9a885548.jpg)
Ένας χρόνος συμπληρώθηκε σήμερα, 7 Αυγούστου, από τα αιματηρά επεισόδια με Κροάτες χούλιγκαν της Ντιναμό Ζάγκρεμπ στη Νέα Φιλαδέλφεια, που είχαν σαν αποτέλεσμα τη δολοφονία του φιλάθλου της ΑΕΚ, Μιχάλη Κατσούρη.
Λουλούδια στο μνημείο
Από νωρίς το πρωί της Τετάρτης, άνθρωποι κάθε ηλικίας περνούν από το μνημείο που στήθηκε για τον Μιχάλη Κατσούρη, έξω από την Αγία Τριάδα, δίπλα στην ΟPAP Arena, όπου άφησε την τελευταία του πνοή.
Στέκονται σιωπηλοί για ένα λεπτό, άλλοι αφήνουν από ένα λουλούδι στην προτομή που φιλοτέχνησε ο γλύπτης Δημοσθένης Τζανάκος. Άλλοι ανάβουν ένα κεράκι ή αφήνουν ένα κασκόλ στο περίπτερο όπου έσπευσε βαριά τραυματισμένος, όπως φαίνεται στις εικόνες του Orange Press.
Οι οπαδοί της ΑΕΚ σήμερα διοργανώνουν αιμοδοσία από τις 16:00 και μετά στη Βυζαντινή Γωνιά, ενώ στις 19:00 θα γίνει ονοματοδοσία της Θύρας 21 «η οποία και θα πάρει το όνομα του αδερφού μας Μιχάλη Κατσούρη».
Ουκρανική εισβολή στο Κουρσκ της Ρωσίας και σφοδρές μάχες: Οργισμένος ο Πούτιν
Βρετανία: Στη φυλακή τρεις κατηγορούμενοι μετά το κύμα ακροδεξιάς βίας – Νέες συγκεντρώσεις σε όλη τη χώρα
Τι λένε οι σεισμολόγοι για το μπαράζ σεισμών στην Κρήτη: «Ιδιαίτερα σεισμογενής περιοχή»
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Πικρή ήττα και αποκλεισμός για την Εθνική πόλο με buzzer beater της Σερβίας!
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr