Τροχαίο δυστύχημα σημειώθηκε το απόγευμα της Κυριακής στο 2ο χλμ. της Επαρχιακής Οδού Βασιλικής- Αγίου Πέτρου, στη Λευκάδα.326484_1Ερευνώνται οι συνθήκες του τροχαίου Συγκεκριμένα, όπως αναφέρουν τα Λευκαδίτικα Νέα, δίκυκλη μοτοσικλέτα που οδηγούσε 29χρονος, συγκρούστηκε με φορτηγό αυτοκίνητο ΙΧ που οδηγούσε 67χρονος, με αποτέλεσμα το θανάσιμο τραυματισμό του αναβάτη της μηχανής.Προανάκριση για τον προσδιορισμό των συνθηκών του τροχαίου δυστυχήματος, διενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Απολλωνίων.