Μάντσεστερ Σίτι - Σεβίλλη: Στο Γ. Καραϊσκάκης ο Κυριάκος Μητσοτάκης για να παρακολουθήσει τον τελικό του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Eurokinissi](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/5699d8db-4185-4c7c-872d-85f0f3aad333.jpg)
Γεμάτη ποδόσφαιρο ήταν η μέρα του Κυριάκου Μητσοτάκη! Ο Έλληνας πρωθυπουργός μετά τη συνάντηση που είχε το πρωί αρχικά με τον πρόεδρο της UEFA Αλεξάντερ Τσέφεριν και εν συνεχεία με τους Big 4 του ελληνικού ποδοσφαίρου (Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ) με θέμα τη βία στα γήπεδα, το βράδυ βρέθηκε στο Γ. Καραϊσκάκης για να παρακολουθήσει τον τελικό του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ. μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι και της Σεβίλλης.
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης παρακολούθησε τον τελικό απ' τις σουίτες του φαληρικού γηπέδου, έχοντας στο πλευρό του τον πρόεδρο της UEFA αλλά και τον Έλληνα Γενικό Γραμματέα της Ομοσπονδίας Θόδωρο Θεοδωρίδη. Επίσης, ο πρωθυπουργός είχε συνομιλίες με τον πρόεδρο της ΕΠΟ Τάκη Μπαλτάκο και τον ιδιοκτήτη της ΠΑΕ Ολυμπιακός Βαγγέλη Μαρινάκη.
Ακόμα στις σουίτες του γηπέδου βρέθηκαν οι Κώστας Μπακογιάννης και Γιάννης Μώραλης, οι δήμαρχοι Αθηναίων και Πειραιά, που ουσιαστικά φιλοξενούν το event του τελικού.
«Αυτογκόλ» των Γάλλων απ' τα... αποδυτήρια - Εξαφάνισαν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο από την τελετή έναρξης!
Τροχαίο στη Μεσσηνία: Πώς σημειώθηκε η αδιανόητη διπλή οικογενειακή τραγωδία – Νοσηλεύεται φρουρούμενος ο οδηγός της νταλίκας
Ιρανοί, Ρώσοι ή κάποιος άλλος; Ποιος βρίσκεται τελικά πίσω από το σαμποτάζ στα τρένα της Γαλλίας; Ανάλυση Guardian
Μέταλ και όπερα… μαζί στην τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων: Μοναδικό σόου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr