Live Ελλάδα - Ιρλανδία: Το κρίσιμο ματς της Εθνικής στο Γ. Καραϊσκάκης για το Nations League

To Live Blog έχει ολοκληρωθεί
Πριν από 11 ώρες , 31 λεπτά

Καλό σας βράδυ!

Πριν από 11 ώρες , 33 λεπτά

Συγκίνηση στο Καραϊσκάκη

Με τη φανέλα του Μπάλντοκ στο χέρι, οι διεθνείς περπατούν στον αγωνιστικό χώρο κερδίζοντας το πολύ θερμό χειροκρότημα της εξέδρας.

Επομενο ματς

Στις 14 Νοεμβρίου στο ΟΑΚΑ Ελλάδα - Αγγλία και στις 17 Νοεμβρίου στο Ελσίνκι, Φινλανδία - Ελλάδα.

Στη μνήμη του Τζορτζ

Οι Έλληνες διεθνείς τίμησαν τη μνήμη του φίλου και συμπαίκτη τους με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Δύο νίκες αφιερωμένες στον αδικοχαμένο Τζορτζ Μπάλντοκ

Πριν από 11 ώρες , 36 λεπτά

4 στα 4 για την Ελλάδα

Μόνο νίκες για την ομάδα του Γιοβάνοβιτς έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές.

Πριν από 11 ώρες , 37 λεπτά

Λήξη αγώνα

Τέλος! Νίκη για την Ελλάδα με 2-0.

Πριν από 11 ώρες , 40 λεπτά

Γκολ Ελλάδα

Γκοοοοοοοοοοολ! 2-0 η Ελλάδα! Ο Μάνταλος! 92' Ο Κέλεχερ έκανε μεγάλο λάθος, ο άσος της ΑΕΚ, που φοράει πλέον το περιβραχιόνιο έκλεψε κι αφού απέφυγε τον Ιρλανδό γκολκίπερ, πλάσαρε σε άδειο τέρμα από πλάγια θέση.

Πριν από 11 ώρες , 48 λεπτά

Αλλαγές Ελλάδα

82' Τσιμίκας και Μάνταλος αντί Κουρμπέλη και Τζόλη.

Πριν από 11 ώρες , 53 λεπτά

Ο Κουρμπέλης χάνει το ματς με την Αγγλία

Πριν από 11 ώρες , 58 λεπτά

Η απόκρουση του Βλαχοδήμου

Πριν από 11 ώρες , 59 λεπτά

72' Δουβίκας και Ζαφείρης αντί Μπακασέτα και Παυλίδη.

Πριν από 12 ώρες , 1 λεπτά

Κίτρινη Ελλάδα

Κιτρινη Κουρμπέλης

Πριν από 12 ώρες , 2 λεπτά

Ευκαιρία Ιρλανδία

69' Μεγάλη επέμβαση του Βλαχοδήμου που έδιωξε σε κόρνερ την κεφαλιά του Τέιλορ!

Πριν από 12 ώρες , 6 λεπτά

Αλλαγή Ελλάδα

65' Πέλκας αντί Μασούρα

Συγκίνηση

Ο Μπακασέτας συγκινημένος στο γκολ. Όλοι οι παίκτες πήγαν πάνω του. Σχημάτισαν μια μεγάλη αγκαλιά. Ο αρχηγός έβγαλε το μαύρο περιβραχιόνιο, το φίλησε και το ύψωσε στον ουρανό.

Πριν από 12 ώρες , 23 λεπτά

Γκολ Ελλάδα

Γκοοοοοοοοοοοοοοολ! Ο Μπακασέτααααααας! Κεραυνός και 1-0! Στο 48' η μπάλα άλλαξε ωραία, ο Τζόλης έστρωσε για τον αρχηγό της Εθνικής, ο οποίος με δυνατό βολέ λίγο έξω απ' την περιοχή κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα, κι αφού υπήρξε και μια ελαφρά επαφή σε πόδι αμυντικού της Ιρλανδίας.

Πριν από 12 ώρες , 26 λεπτά

Έναρξη β' ημιχρόνου

Άρχισε το β' ημίχρονο.

Πριν από 12 ώρες , 40 λεπτά

Στοιχεία ημιχρόνου

65 - 35% η κατοχή μπάλας,13-2 οι τελικές προσπάθειες.

Πριν από 12 ώρες , 41 λεπτά

Καλή η Εθνική

Η Εθνική είναι καλύτερη στο γήπεδο. Αποδίδει καλό ποδόσφαιρο, έχει την κατοχή, πιέζει, έχει βγάλει φάσεις αλλά δεν έχει στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Πριν από 12 ώρες , 42 λεπτά

Δέχθηκε κίτρινη ο Γιαννούλης λίγο πριν από το τέλος του 45λεπτου.

Λήξη ημιχρόνου

Φινάλε στο α' ημίχρονο. Χωρίς γκολ το παιχνίδι (0-0).

Πριν από 12 ώρες , 53 λεπτά

Η ευκαιρία του Γιαννούλη

Πριν από 12 ώρες , 59 λεπτά

Οι τελικές

13-2 υπέρ της Ελλάδας οι τελικές σε 30 λεπτά αγώνα!

Eυκαιρία Ελλάδα

29' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα. Οι διεθνείς άλλαξαν ωραία την μπάλα. Ο Τζόλης έκανε περιστροφή στην περιοχή και έστρωσε για τον Γιαννούλη, ο οποίος σούταρε από πλάγια θέση αλλά ο Κέλεχερ απομάκρυνε με τα πόδια.

Πριν από 13 ώρες , 4 λεπτά

Η εικόνα του ματς

25' Η Ελλάδα έχει πάρει τον απόλυτο έλεγχο στο ματς. Έχει την μπάλα στα πόδια της και πιέζει...

Πριν από 13 ώρες , 7 λεπτά

Η κατοχή

70-30% η κατοχή υπέρ της Ελλάδας.

Πριν από 13 ώρες , 10 λεπτά

Ευκαιρία Ελλάδα

19' Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Μπακασέτας έκανε ωραία κίνηση και εκτέλεσε μέσα από την περιοχή. Ο Κέλεχερ απέκρουσε ενώ ο Παυλίδης στη συνέχεια δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Πριν από 13 ώρες , 11 λεπτά

Η ευκαιρία του Μασούρα

Πριν από 13 ώρες , 17 λεπτά

Η ευκαιρία της Ιρλανδίας

Πριν από 13 ώρες , 18 λεπτά

11' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα με τον Μασούρα, ο οποίος μετά από κόντρα, βρέθηκε στην πορεία της μπάλας, σούταρε με δύναμη αλλά ο Κέλεχερ απέκρουσε σε κόρνερ.

Πριν από 13 ώρες , 21 λεπτά

9' Πρώτη τελική για την Ελλάδα με τον Μπακασέτα. Ωραία συνεργασία αλλά το σουτ κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

Πριν από 13 ώρες , 24 λεπτά

4' Μεγάλη ευκαιρία για την Ιρλανδία, αλλά ο Φέργκιουσον υπό την πίεση του Ρότα δεν σκόραρε από καλή θέση.

Πριν από 13 ώρες , 25 λεπτά

Συγκινητικές στιγμές στο Γ. Καραϊσκάκης.