Live οι αγώνες των ελληνικών ομάδων: Ολυμπιακός - Μπράγκα, ΠΑΟΚ - Στεάου και Μπόρατς - Παναθηναϊκός

Τώρα

Ευκαιρία Παναθηναϊκός

62' Μεγάλη ευκαιρία με τον Σπόραρ που πλάσαρε ελάχιστα άουτ.

Πριν από 1 λεπτό

Το 0-1 της Στεάουτα

Πριν από 3 λεπτά

Ευκαιρία ΠΑΟΚ

52' Μεγάλη ευκαιρία με σουτ του Ντεσπόντοφ. Λίγο άουτ η μπάλα.

Πριν από 5 λεπτά

Άρχισε το ματς της Τούμπας

Έναρξη στην Τούμπα.

Πριν από 9 λεπτά

Ευκαιρία Μπόρατς

52' Ευκαιρία για την Μπόρατς που απειλεί με ολική ανατροπή με τον Ερέρα! Αποκρούει εντυπωσιακά ο Ντραγκόφσκι.

Πριν από 12 λεπτά

Γκολ Μπόρατς

Γκολ Μπόρατς! 50' Ισοφαρίζουν οι Βόσνιοι με κεφαλιά του Ντεσπότοβιτς έπειτα από εκτέλεση φάουλ. 1-1 το σκορ.

Πριν από 14 λεπτά

Έναρξη β' ημιχρόνου στη Βοσνία

Άρχισε το β' ημίχρονου του Παναθηναϊκού.

Πριν από 15 λεπτά

Το γκολ της Στεάουα

Πριν από 21 λεπτά

Η ευκαιρία του Τάισον

Πριν από 24 λεπτά

Λήξη ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου στην Τούμπα. Η Στεάουα προηγείται στο σκορ μολονότι ο ΠΑΟΚ ήταν σαφώς ανώτερος.

Πριν από 25 λεπτά

Γκολ Στεάουα

Σκοράρει η Στεάουα κόντρα στη ροή του αγώνα! Στο 45+8' ο Μπιρλιγκέα πλασάρει από κοντά για το 0-1.

Ολοκληρώθηκε ο έλεγχος

Δεν δίνεται πέναλτι. Συνεχίζεται το παιχνίδι.

Πριν από 35 λεπτά

VAR

Τσεκάρεται η φάση για χέρι παίκτη της Μπόρατς. Υπάρχει περίπτωση πέναλτι.

43' Απειλεί ο Παναθηναϊκός με φάση διαρκείας!

Πριν από 39 λεπτά

39' Τρομερή ευκαιρία του ΠΑΟΚ με τον Τάισον, αλλά ο γκολκίπερ της Στεάουα με μεγάλη επέμβαση αποτρέπει το γκολ!

Πριν από 40 λεπτά

Το δοκάρι του Ντεσπόντοφ

Η ευκαιρία του Σπόραρ

Πριν από 51 λεπτά

Δοκάρι ΠΑΟΚ

28' Φάση διαρκείας για τον ΠΑΟΚ που άγγιξε το γκολ! Σέντρα του Σάστρε, ο Τάισον και ο Μπάμπα δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Η μπάλα έφτασε στον Ντεσπόντοφ, ο οποίος σούταρε από πλάγια σημαδεύοντας το δοκάρι!

Πριν από 52 λεπτά

26' Καλή εκτέλεση φάουλ του Ντεσπότοβιτς, λίγο άουτ η μπάλα.

Πριν από 56 λεπτά

Το 0-1 του Μπακασέτα

Πριν από 57 λεπτά

22' Απειλεί ο Κουλάσιν με φαλτσαριστό σουτ.

Πριν από 59 λεπτά

Η ευκαιρία του Μπάμπα

Πριν από 1 ώρα , 6 λεπτά

12' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Σπόραρ για το 0-2.

Πριν από 1 ώρα , 7 λεπτά

Γκολ Παναθηναϊκός

Γκοοοοολ! 0-1 ο Παναθηναϊκός! Εξαιρετική συνεργασία των παικτών του Τριφυλλιού που αναπτύχθηκαν θαυμάσια. Ο Μλαντένοβιτς σέντραρε από τα αριστερά και ο Μπακασέτας με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ!

Πριν από 1 ώρα , 9 λεπτά

9' Απειλεί ο Μπάμπα με κεφαλιά αποκρούει ο γκολκίπερ της Στεάουα σε κόρνερ.

Πριν από 1 ώρα , 17 λεπτά

Σέντρα στα δύο ματς

Άρχισαν οι μάχες του ΠΑΟΚ και του Παναθηναϊκού

Πριν από 1 ώρα , 27 λεπτά

Ενδεκάδες Μπόρατς - Παναθηναϊκός

Μπόρατς: Σισκόβσκι, Βούκσεβιτς, Μέιχερς, Καρολίνα, Ερέρα, Όγκρινετς, Σκορούπ, Κουλασίν, Σρέσκοβιτς, Ντεσπότοβιτς.

Παναθηναϊκός: Ντραγκόβσκι, Κώτσιρας, Ίνγκασον, Σένκεφελντ, Μλαντένοβιτς, Τσέριν, Μαξίμοβιτς, Πελίστρι, Μπακασέτας, Τζούριτσιτς, Σπόραρ.

Πριν από 1 ώρα , 28 λεπτά

Ενδεκάδες ΠΑΟΚ - Στεάουα

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Μπάμπα, Μιχαηλίδης, Κεντζιόρα, Σάστρε, Καμαρά, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Ντεσπόντοφ, Τάισον, Τσάλοφ.

Στεάουα: Ταρνοβάνου, Ραντούνοβιτς, Ποπέσκου, Ντάγουα, Κρέτσου, Λιξάντρου, Τσουτ, Ολάρου, Τανάσε, Μπαλούτσα, Μπιρλιγκέα

Λήξη αγώνα

Τέλος! Σπουδαία νίκη του Ολυμπιακού επί της Μπράγκα με 3-0. Δύο γκολ ο Ελ Κααμπί κι ένα ο Έσε για τους Ερυθρόλευκους που νίκησαν κατά κράτος τους Πορτογάλους.

Πριν από 1 ώρα , 54 λεπτά

Αλλαγές

81' Μασούρας αντί Ροντινέι και Πιρόλα αντί Κάρμο

Πριν από 2 ώρες , 1 λεπτά

Το 3-0

Πριν από 2 ώρες , 2 λεπτά

Αλλαγές

73' Ντόη αντί Ρέτσου και Ολιβέιρα αντί Ζέλσον

Γκολ Ολυμπιακός!

Γκοοοοολ! 3-0 ο Ολυμπιακός! Πάρτι των Πειραιωτών! 58' Ο Ροντινέι στρώνει για τον Ελ Κααμπί ο οποίος πλασάρει ιδανικά απ' το ύψος του πέναλτι!

Πριν από 2 ώρες , 22 λεπτά

Γκοοοοολ! 2-0 ο Ολυμπιακός! 53' Ο Ροντινέι πίεσε και έκλεψε την μπάλα. Έκανε το γύρισμα στην καρδιά της περιοχής της Μπράγκα. Εκεί ευνοήθηκε απ' την κόντρα ο Έσε, ο οποίος σκόραρε απ' το ύψος του πέναλτι!

Πριν από 2 ώρες , 28 λεπτά

Έναρξη β' ημιχρόνου

Άρχισε το β' ημίχρονο.

Πριν από 2 ώρες , 43 λεπτά

Τελείωσε το ημίχρονο. Ιδανικό φινάλε για τον Ολυμπιακό που προηγείται με 1-0.

Πριν από 2 ώρες , 48 λεπτά

Γκολ Ολυμπιακός

Γκοοοοολ! 1-0 ο Ολυμπιακός! Η μπάλα φτάνει στον Ζέλσον, εκείνος την στρώνει για τον Ελ Καμπί κι ο Μαροκινός σκοράρει στο 45+'!

Πριν από 2 ώρες , 55 λεπτά

Ευκαιρία Μπράγκα

38' Μεγάλη επέμβαση του Τζολάκη σε σουτ του Όρτα μέσα απ' την περιοχή.

Πριν από 2 ώρες , 58 λεπτά

Πιέζει ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός έχει κλείσει την Μπράγκα και ασκεί μεγάλη πίεση στα τελευταία λεπτά...

Πριν από 3 ώρες , 1 λεπτά

Ευκαιρία Ολυμπιακός

31' Ο  Εσε σουτάρει με δύναμη έξω απ' την περιοχή και ο Ματέους αποκρούει σε κόρνερ.

Πριν από 3 ώρες , 4 λεπτά

Συμπαίκτες πέρυσι, αντίπαλοι τώρα ο Τσικίνιο με τον Όρτα!

Πριν από 3 ώρες , 5 λεπτά

Αποθεώνεται ο Μουζακίτης

Πριν από 3 ώρες , 6 λεπτά

25' Διαγώνιο σουτ του Ροντινέι μέσα απ' την περιοχή αλλά ο Ματέους απέκρουσε με διπλή προσπάθεια.

Πριν από 3 ώρες , 14 λεπτά

Το ακυρωθέν γκολ του Ελ Κααμπί

20' Ολυμπιακός - Μπράγκα 0-0

Ο Ολυμπιακός πιέζει την Μπράγκα που δείχνει ευάλωτη αμυντικά στο ξεκίνημα.

Πριν από 3 ώρες , 15 λεπτά

17' O Eλ Κααμπί βγήκε απέναντι απ' τον Ματέους, έπειτα από γέμισμα του Κάρμο, αλλά η κεφαλιά του ήταν αδύναμη και δεν απείλησε.

Πριν από 3 ώρες , 21 λεπτά

To εντυπωσιακό κορεό των φίλων του Ολυμπιακού για την κατάκτηση του Conference

Πριν από 3 ώρες , 28 λεπτά

Σκοράρει ο Ολυμπιακός, άκυρο το γκολ

5' Σκοράρει ο Ολυμπιακός με τον Ελ Κααμπί αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Οι Πειραιώτες έπαιξαν στην κόντρα, ο Ζέλσον έβγαλε ωραία πάσα στον Μαροκινό που πλάσαρε σε άδειο τέρμα. Το οφσάιντ ήταν στο ξεκίνημα της φάσης.

Τι έκαναν στο πρώτο ματς

Την προηγούμενη αγωνιστική ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 2-0 από τη Λιόν στο Groupama Stadium, ενώ η Μπράγκα επικράτησε 2-1 της Μακάμπι Τελ Αβίβ στην Πορτογαλία.