02.07.2024 00:54

Η διαδικασία των πέναλτι

02.07.2024 00:45

Επόμενος αντίπαλος

Η Πορτογαλία θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία στον προημιτελικό του Αμβούργου την Παρασκευή 5 Ιουλίου στις 22.00. Και στη συνέχεια ο νικητής αυτού του ζευγαριού θα παίξει με τον νικητή του ματς της Γερμανίας με την Ισπανία... Όλα τα ματς τελικοί!

02.07.2024 00:43

Τέλος διαδικασίας πέναλτι

Τέλος! Η Πορτογαλία στους 8 με 3-0 στα πέναλτι! Και απόλυτο ήρωα τον Ντιόγκο Κόστα που έπιασε τρία πέναλτι!

3-0 η Πορτογαλία

Ευστοχεί ο Μπερνάρντο Σίλβα!

02.07.2024 00:42

Χαμένο πέναλτι

Απίστευτο! Τρίτο χαμένο πέναλτι για τη Σλοβενία! Τρίτη απόκρουση Κόστα! Ο Βέρμπιτς δεν τα κατάφερε!

02.07.2024 00:41

2-0 η Πορτογαλία

Μέσα! Ο Μπρούνο Φερνάντες! Και 2-0!

02.07.2024 00:40

Κι άλλο χαμένο πέναλτι η Σλοβενία! Αποκρούει ο Κόστα την εκτέλεση του Μπάλκοβετς!

02.07.2024 00:39

1-0 Πορτογαλία

Κριστιάνο 1-0! Εξιλεώνεται! Έπεσε σωστά ο Όμπλακ αλλά αυτή τη φορά δεν το έπιασε!

Άστοχο πέναλτι

Το πιάνει ο Κόστα! Ο έμπειρος Ίλιτσιτς αστοχεί!

02.07.2024 00:35

Το απίθανο χαμένο τετ α τετ του Σέσκο

Όλα θα κριθούν στη διαδικασία των πέναλτι

Όμπλακ και Κόστα ήταν οι πρωταγωνιστές στην παράταση με δύο μεγάλες αποκρούσεις. Για να δούμε τι θα κάνουν στα πέναλτι.

Αλλαγές

117' Πέπε και Κανσέλο εκτός, Νέβες και Σεμέντο εντός

02.07.2024 00:28

Ευκαιρία Σλοβενία

Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τη Σλοβενία! Στο 115' ο Σέσκο εκμεταλλεύεται το λάθος του Πέπε αλλά αστοχεί στο τετ α τετ! Απέκρουσε με το πόδι ο Κόστα.

02.07.2024 00:26

Τα κλάματα του Κριστιάνο

02.07.2024 00:24

Κίτρινη στον Μαρτίνεθ

Κίτρινη στον προπονητή της Πορτογαλίας.

Αποβολή του προπονητής της Σλοβενίας

Απευθείας κόκκινη στον προπονητή της Σλοβενίας, Ματίας Κεκ. Βλέπει το ματς απ' την εξέδρα.

02.07.2024 00:21

H απίθανη επέμβαση του Όμπλακ στο πέναλτι του Κριστιάνο

02.07.2024 00:20

20 χρόνια μετά κλαίει ξανά ο Ρονάλντο σε Euro

Πριν 20 χρόνια ο Κριστιάνο έκλαιγε στο Euro του 2004 μετά την ήττα απ' την Ελλάδα στον τελικό!

Αλλαγή Σλοβενία

106' Ίλιτσιτς αντί Έλσνικ

02.07.2024 00:17

Ξεσπάει σε κλάματα ο Κριστιάνο

Πάνω του οι Πορτογάλοι για να τον παρηγορήσουν. Σε κακή ψυχολογική κατάσταση ο Κριστιάνο. Δεν σταματά να κλαίει!

02.07.2024 00:16

Τρομερή η απόκρουση του Όμπλακ στο πέναλτι!

Είναι απίθανη η επέμβαση του Όμπλακ. Στη συνέχεια η μπάλα βρίσκει και δοκάρι! Και λήξη του α' ημιχρόνου της παράτασης.

02.07.2024 00:14

105' Το χάνει ο Κριστιάνο! Αποκρούει ο Όμπλακ! Απίθανο!

Ετοιμάζεται ο Κριστιάνο

Για να γράψει ιστορία ο Πορτογάλος

02.07.2024 00:12

Πέναλτι Πορτογαλία!

103' Η Πορτογαλία κερδίζει πέναλτι! Ανατροπή του Ζότα απ' τον Ντρούκσιτς. Δύσκολη φάση αλλά υπάρχει επαφή.

02.07.2024 00:10

Κίτρινη Σλοβενία

100' Κίτρινη στον Στάνκοβιτς

02.07.2024 00:09

Κόστισε η έξοδος του Βιτίνια

Η έξοδος του Βιτίνια απ' το ματς δεν βοήθησε τους Πορτογάλους.

02.07.2024 00:04

95' Κάνει λάθος ο Κανσέλο, κλέβει ο Βέρμπιτς, σουτάρει αλλά η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

Ευκαιρία Πορτογαλία

89' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Πορτογαλία με τον Κριστιάνο! Στην αγκαλιά του Όμπλακ η μπάλα.

01.07.2024 23:46

86' Βέρμπιτς αντί Στογιάνοβιτς

01.07.2024 23:36

Πορτογαλία - Σλοβενία 0-0

Απομένουν 15 λεπτά για το φινάλε. Χωρίς γκολ το ματς.

Αλλαγή Πορτογαλία

76' Κονσεϊσάο αντί Λεάο

01.07.2024 23:34

Αλλαγές Σλοβενία

74' Στάνκοβιτς και Τσέλαρ αντί Σπόραρ και Μλάκαρ.

01.07.2024 23:28

Η ευκαιρία του Σέσκο

01.07.2024 23:24

65' Ζότα αντί Βιτίνια

01.07.2024 23:22

Η εκτέλεση φάουλ του Κριστιάνο

01.07.2024 23:21

61' Η Σλοβενία απειλεί με τον Σέσκο, ο οποίος υπό την πίεση του Πέπε αστόχησε.

01.07.2024 23:17

Πιέζει η Πορτογαλία

Μεγάλη πίεση ασκούν οι Πορτογάλοι στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου

01.07.2024 23:15

55' Φάουλ με πολύ δύναμη απ' τον Κριστιάνο, πήγε πάνω στον Όμπλακ που απομάκρυνε.

Δοκάρι στην τελευταία φάση

45+2΄ Στην τελευταία φάση του ημιχρόνου ο Παλίνια σούταρε από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα άγγιξε το κάθετο σίδερο και κατέληξε άουτ.

01.07.2024 22:49

Τέλος ημιχρόνου

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο. Πορτογαλία - Σλοβενία 0-0

01.07.2024 22:43

01.07.2024 22:39

37' Κίτρινη στον Καρνίτσνικ.

01.07.2024 22:36

34' Καλή εκτέλεση φάουλ του Κριστιάνο, πάνω απ' τα δοκάρια.

01.07.2024 22:35

32' Κίτρινη για τον Ντρκούσιτς.

01.07.2024 22:34

31' Απειλεί με κεφαλιά ο Ρονάλντο. Η μπάλα στην αγκαλιά του Όμπλακ.

01.07.2024 22:32

H ευκαιρία της Πορτογαλίας

01.07.2024 22:29

Χωρίς γκολ μετά από 25 λεπτά. Γρήγορο ματς με καλό ρυθμό αλλά χωρίς μεγάλες φάσεις. Μία φορά απείλησαν οι Πορτογάλοι χωρίς όμως να κάνουν τελική.

01.07.2024 22:15

13' Σέντρα του Μπερνάρντο, ο Κριστιάνο δεν βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι, ούτε και ο Φερνάντες με το πόδι και χάνεται μεγάλη ευκαιρία.

01.07.2024 22:12

Ασφυκτική πίεση από την Πορτογαλία

Πολύ μεγάλη πίεση ασκούν οι Πορτογάλοι στο πρώτο 10λεπτο.

01.07.2024 22:01

Έναρξη του αγώνα

Άρχισε το ματς...

01.07.2024 21:59

Οι ενδεκάδες

Πορτογαλία: Κόστα, Κανσέλο, Ντίας, Πέπε, Μέντες, Παλίνια, Μπρούνο Φερνάντες, Βιτίνια, Λεάο, Μπερνάρντο Σίλβα, Κριστιάνο Ρονάλντο.

Σλοβενία: Όμπλακ, Κάρνιτσνικ, Ντρούκιτς, Μπίγιολ, Μπάλκοβετς, Τσέριν, Έλσνικ, Στογιάνοβιτς, Μλάκαρ, Σπόραρ, Σέσκο.

01.07.2024 21:57

Ο επόμενος αντίπαλος

Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία στα προημιτελικά την Παρασκευή 5 Ιουλίου στο Αμβούργο.

01.07.2024 21:55

Καλησπέρα σας!

Η Πορτογαλία αντιμετωπίζει τη Σλοβενία για τη φάση των 16 του Euro 2024. Σέντρα στις 22.00 και με τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ1.

01.07.2024 21:50

Η Πορτογαλία και η Σλοβενία έχουν ραντεβού με την ιστορία καθώς παίζουν για μια θέση στα προημιτελικά του Euro 2024