Στις 21.50 το επόμενο live του αγώνα Γερμανία - Δανία

29.06.2024 21:08

Highlights

29.06.2024 20:54

Περιμένει αντίπαλο η Ελβετία

Στον επόμενο γύρο οι Ελβετοί θα παίξουν με τον νικητή του ζευγαριού Αγγλία - Σλοβακία στις 6 Ιουλίου στο Ντίσελντορφ.

Μεγάλη πρόκριση

Εξαιρετική η Ελβετία, τραγική η Ιταλία!

29.06.2024 20:53

Τέλος αγώνα

Λήξη! Μεγάλη νίκη - πρόκριση τηςν Ελβετίας! 2-0 επί της Ιταλίας!

Αλλαγές

77' Σιέρο και Ντούα αντί Εμπολό και Εντόι

29.06.2024 20:37

Αλλαγες

Διπλή αλλαγή Ιταλία: Καμπιάσο και Πελεγκρίνι αντί Κριστάντε και Νταρμιάν

29.06.2024 20:35

Δοκάρι Ιταλία

Μεγάλη φάση για την Ιταλία στο 75'! Δοκάρι ο Σκαμάκα με προβολή!

29.06.2024 20:34

Πρώτη τελική on target για την Ιταλία

73' Πρώτη τελική on target για την Ιταλία με τον Ρετέγκι. Δεν απειλεί, αλλά είναι τελική!

29.06.2024 20:32

Αλλαγές

71' Βάργκας και Ρίντερ εκτός Τσούμπερ και Στεργίου εντός

29.06.2024 20:25

Αλλαγή

64' Ρετέγκι αντί Μπαρέλα

29.06.2024 20:24

Το δοκάρι της Ιταλίας

29.06.2024 20:23

Απίστευτα κακή η Ιταλία

Oύτε μία τελική on target η Ιταλία στο ματς! Η μοναδική ευκαιρία που είχε ήταν απ' το κεφάλι αντιπάλου!

29.06.2024 20:19

Η γκολάρα του Βάργκας

29.06.2024 20:18

Κίτρινη Ιταλία

Κίτρινη για τον Μαντσίνι στο 57'

29.06.2024 20:12

Μεγάλη ευκαιρία για την Ιταλία! Στο 52' απ' το... πουθενά οι Ατζούρι άγγιξαν το γκολ! Μετά από γέμισμα στην περιοχή, ο Σαρ στην προσπάθειά του να απομακρύνει με το κεφάλι, έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Ζόμερ! Παραλίγο εντυπωσιακό αυτογκόλ!

29.06.2024 20:08

Τραγική εκκίνηση για την Ιταλία

Κάκιστη η αντίδραση της ιταλικής ομάδας για ακόμα μία φορά!

29.06.2024 20:06

Γκολ Ελβετία

Γκοοοοοοοοοολ! 2-0 η Ελβετία! Βάργκας απίστευτο γκολ! Μόλις 30 δευτερόλεπτα μετά από τη σέντρα, οι Ελβετοί έκλεψαν την μπάλα, κι ο Βάργκας υποδέχθηκε την μπάλα λίγο μέσα απ' την περιοχή και με ένα καταπληκτικό φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Έναρξη β' ημιχρόνου

Άρχισε το ματς

29.06.2024 20:05

Αλλαγή Ιταλία

46' Τζακάνι αντί Ελ Σαραουί

Η εικόνα του ματς

Η Ελβετία καλύτερη. Έχει ένα γκολ, ένα δοκάρι κι άλλη μία μεγάλη ευκαιρία! Αντιθέτως, οι Ιταλοί είναι κάκιστοι.

29.06.2024 19:50

Τέλος ημιχρόνου

Ελβετία - Ιταλία 1-0

29.06.2024 19:48

Το γκολ της Ελβετίας

29.06.2024 19:47

45+1' Αγγίζει το 2-0 η Ελβετία με πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ του Ρίντερ. Ο Ντοναρούμα και το δοκάρι διατήρησαν το 1-0.

29.06.2024 19:46

45' Κίτρινη στον Ελ Σαραουί

29.06.2024 19:42

Πήραν αυτό που δικαιούνταν οι Ελβετοί

Με την εικόνα του αγώνα. Δίκαιο το 1-0 έστω κι αν οι Ελβετοί δεν έχουν κυριαρχήσει στο γήπεδο. Σίγουρα όμως οι Ιταλοί για ακόμα ένα ματς είναι κάκιστοι, νωχελικοί, με έλλειψη φαντασίας αλλά και έντασης.

29.06.2024 19:38

Γκοοοοοοοοοοολ! 1-0 η Ελβετία στο 37'! Ο Φρόιλερ εκτέλεσε μέσα απ' την περιοχή! Πολύ ωραία πάσα του Βάργκας, καταπληκτική κίνηση του σκόρερ, που κοντρόλαρε, σήκωσε την μπάλα και τελείωσε ιδανικά.

29.06.2024 19:37

35' Κίτρινη στον Μπαρέλα

29.06.2024 19:33

Η πρώτη ευκαιρία της Ελβετίας

29.06.2024 19:32

30' Ελβετία - Ιταλία

Συμπληρώθηκε ένα ημίωρο δίχως γκολ στο Βερολίνο.

29.06.2024 19:28

Ευκαιρία Ιταλία

26' Απαντά η Ιταλία, με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Κιέζα. Όμως ο Ακάνζι έβαλε το πόδι του αποτελεσματικά και απομάκρυνε τον κίνδυνο.

29.06.2024 19:25

24' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ελβετία! Ο Εμπολό βγήκε απέναντι στον Ντοναρούμα, ο οποίος απέκρουσε καταπληκτικά. Έσωσε την ομάδα του!

29.06.2024 19:17

Κακό ξεκίνημα

Συμπληρώθηκε ένα τέταρτο αγώνα και οι Ελβετοί έχουν μπλοκάρει τους Ιταλούς. Γενικώς το παιχνίδι είναι πολύ κακό. Δεν έχει γίνει ούτε υποψία φάσης...

29.06.2024 19:15

Οι τελευταίες τους αναμετρήσεις

Τα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια πάντως, έληξαν ισόπαλα 0-0 και 1-1 για τα προκριματικά του Μουντιάλ, τον Σεπτέμβριο και τον Νοέμβριο του 2021.

29.06.2024 19:13

Η παράδοση

Οι δυο ομάδες αναμετρήθηκαν και στο προηγούμενο Euro, στη φάση των ομίλων. Οι Ιταλοί, μετέπειτα πρωταθλητές Ευρώπης, νίκησαν με 3-0 με δύο γκολ του Λοκατέλι κι ένα του Ιμόμπιλε.

29.06.2024 19:11

Πρόβλημα με Μπαρέλα

Έχει τραυματιστεί ο Μπαρέλα. Δεν πατάει καλά. Δοκιμάζει το πόδι του...

Η τακτική

Η Ιταλία με 4-3-3 στο γήπεδο, ενώ η Ελβετία παίζει με 3-4-3.

29.06.2024 19:08

Ο εθνικός ύμνος της Ελβετίας

29.06.2024 19:07

Παθιασμένοι οι Ιταλοί κατά την ανάκρουση του εθνικού ύμνου

29.06.2024 19:05

Απώλεια για τους Ιταλούς

Χωρίς τον Καλαφιόρι η Σκουάντρα Ατζούρα. Σημαντική απώλεια για έναν παίκτη που κάνει πολλή δουλειά μέσα στο γήπεδο...

29.06.2024 19:02

Σέντρα στο ματς

Άρχισε το πρώτο ματς των 16

29.06.2024 19:00

Ο αντίπαλος στα προημιτελικά

Ο νικητής θα αναμετρηθεί με τον νικητή του ζευγαριού Αγγλία - Σλοβακία το Σάββατο 6/7 στις 19.00 στο Ντίσελντορφ.

29.06.2024 18:58

Οι ενδεκάδες

Ελβετία: Σόμερ, Ακάνζι, Σαρ, Ροντρίγκες, Έμπισερ, Φρόιλερ, Τσάκα, Ρίντερ, Βάργκας Εμπολό, Εντόι.

Ιταλία: Ντοναρούμα, Ντι Λορέντσο, Μαντσίνι, Μπαστόνι, Νταρμιάν, Φατζιόλι, Μπαρέλα, Κριστάντε, Ελ Σαράουι, Κιέζα, Σκαμάκα.

29.06.2024 18:57

Τηλεοπτική μετάδοση

Ο αγώνας μεταδίδεται από την ΕΡΤ1

29.06.2024 18:56

Πρώτο ζευγάρι

Ιταλία εναντίον Ελβετίας σε ένα πολύ ενδιαφέρον ζευγάρι!

29.06.2024 18:52

Καλησπέρα σας!

Έφτασε η στιγμή για τα νοκ άουτ ματς του Euro 2024!

29.06.2024 18:50

Η φάση των νοκ άουτ αρχίζει στο Euro 2024 και η Ελβετία αντιμετωπίζει την Ιταλία για μια θέση στα προημιτελικά. Εκεί ο νικητής θα αναμετρηθεί με τον νικητή του ζευγαριού Αγγλία - Σλοβακία το Σάββατο 6/7 στις 19.00 στο Ντίσελντορφ.