Live Ολυμπιακός - Τσουκαρίτσκι και Χαρτς - ΠΑΟΚ: Η διπλή μάχη των ελληνικών ομάδων σε Europa και Conference League

Καλή βραδιά για την Ελλάδα

Καλή βραδιά για το ελληνικό ποδόσφαιρο με δύο νίκες που δείχνουν και πρόκριση στους ομίλους.

24.08.2023 23:58

Τέλος στο Καραϊσκάκη: Ολυμπιακός - Τσουκαρίτσκι 3-1

Φινάλε στο ματς του Ολυμπιακού με νίκη των Πειραιωτών. Άλμα πρόκρισης και για τους Πειραιώτες που βλέπουν ήδη ομίλους Europa League.

24.08.2023 23:56

Η ανάλυση της νίκης του ΠΑΟΚ

Όσα έγιναν στο ματς του ΠΑΟΚ

24.08.2023 23:54

Γκολ Τσουκαρίτσκι

93' Η Τσουκαρίτσκι μειώνει σε 3-1 στο 93' τον Μιλαντίνοβιτς.

24.08.2023 23:46

Αλλαγή Ολυμπιακός

83' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Μπιέλ, μέσα ο Αλεξανδρόπουλος

Tέλος στη Σκωτία: Χαρτς - ΠΑΟΚ 1-2

Τέλος στη Σκωτία. Ο ΠΑΟΚ νικάει 2-1 με ανατροπή και έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στους ομίλους του Conference

24.08.2023 23:36

Αλλαγές Ολυμπιακός

71' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό:

Έξω: Ελ Καμπί, Ρέτσος

Μέσα: Πορόζο, Ελ Αραμπί

24.08.2023 23:34

Αλλαγη ΠΑΟΚ

88' Τζίμας αντί Μπράντον

24.08.2023 23:31

Αναψαν τα αίματα

Υπάρχει χτύπημα εκτός φάσης του Βάργκας στον Αντρίγια Ζίβκοβιτς. Ακολούθησαν νεύρα. Μοίρασε τρεις κίτρινες ο διαιτητές αλλά όχι κόκκινη στον... δράστη.

24.08.2023 23:25

Αλλαγή ΠΑΟΚ

79' Νάρεϊ αντί Τάισον

24.08.2023 23:24

59' Σπάρπα και Χέσε αντί Καμαρά και Μασούρα.

24.08.2023 23:22

Γκολ ο ΠΑΟΚ

Γκοοοοοοοολ! 75' Τρομερό σουτ Ζίβκοβιτς και 1-2 ο ΠΑΟΚ. Καταπληκτικό το γκολ του Σέρβου έξω απ' την περιοχή.

24.08.2023 23:20

Ευκαιρία ΠΑΟΚ

74' Καλή προσπάθεια και σουτ Ζίβκοβιτς αποκρούει ο Κλαρκ.

24.08.2023 23:17

Αλλαγή ΠΑΟΚ

70' Μουργκ αντί Κωνσταντέλια

24.08.2023 23:15

69' Χαρτς - ΠΑΟΚ 1-1

Οδεύουμε για το τελευταίο 20λεπτο στο ματς.

24.08.2023 23:13

Γκολ η Χαρτς αλλά υπάρχει οφσάιντ

67' Η Χαρτς σκοράρει μετά από ωραία ενέργεια του Μπόις και τεχνικό τελείωμα του Σάνκλαντ αλλά το τέρμα δεν μετράει διότι υπήρξε καθαρό οφσάιντ στην τελική πάσα.

24.08.2023 23:11

Άκυρο γκολ

Ο Καμαρά σκόραρε στο 49' αλλά το γκολ ακυρώθηκε για χέρι.

24.08.2023 23:07

Αλλαγές

46' Αλλαγές για την Τσουκαρίτσκι.

Τέλος ημιχρονου: Ολυμπιακός - Τσουκαρίτσκι 3-0

Τέλος ημιχρονου στο Καραϊσκάκη. Ο Ολυμπιακός έχει πατήσει την Τσουκαρίτσκι και προηγείται 3-0.

24.08.2023 22:42

Γκολ Ολυμπιακός

Γκοοοοοολ! 40' Ο Ελ Καμπί με κεφαλιά από την καρδιά της άμυνα έκανε το 3-0 για τον Ολυμπιακό με ασίστ απ' τον Φορτούνη.

24.08.2023 22:38

Tέλος ημιχρόνου: Χαρτς - ΠΑΟΚ 1-1

Τελείωσε το ημίχρονο στη Σκωτία το σκορ στο 1-1 με τα δύο πέναλτι στο 9' και το 11'.

24.08.2023 22:32

Φάση Ολυμπιακός

31' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Προσπάθεια του Φορτούνη από αριστερά, έκανε το γύρισμα, ο Ελ Κααμπί έκανε την προβολή αλλά ο Σαμούροβιτς μάζεψε δύσκολα

24.08.2023 22:29

Κυριαρχεί ο Ολυμπιακός

Η μπάλα σταθερά σε ερυθρόλευκα πόδια (70%), χωρίς οι Σέρβοι να απειλούν επιθετικά

24.08.2023 22:20

15' Γκοοοοοολ! 2-0 ο Ολυμπιακός με τον Κώστα Φορτούνη! Ο αρχηγός του Ολυμπιακοπύ υποδέχθηκε μπαλιά του Καμαρά στην περιοχή και με ένα τρομερό δεξί βολέ, έστειλε τη μπάλα ψηλά στα δίχτυα της Τσουκαρίτσκι

24.08.2023 22:17

Ευκαιρία Χαρτς

31' Τρομερή ευκαιρία για τη Χαρτς, τρομερός Κοτάρσκι με τρομερή επέμβαση σε σουτ του Σάνκλαντ.

24.08.2023 22:15

Τα παιχνίδια ως τώρα

Στο 25' Χάρτς - ΠΑΟΚ 1-1

Στο 10' Ολυμπιακός - Τσουκαρίτσκι 1-0

24.08.2023 22:11

Δοκάρι Ολυμπιακός

5' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Ωραία επίθεση των ερυθρόλευκων, η μπάλα έφτασε δεξιά στον Ελ Κααμπί ο οποίος έκανε μια σέντρα σουτ με το αριστερό, με εξωτερικό φάλτσο, προσπάθεια που σταμάτησε στη συμβολή των δοκαριών της Τσουκαρίτσκι

24.08.2023 22:10

3' Γκοοολ ο Ολυμπιακός, 1-0 με τον Ελ Κααμπί! Έξοχη σέντρα του Βρουσάι από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Μασούρας πήρε την δύσκολη κεφαλιά, ο Σαμούροβιτς απέκρουσε ενστικτωδώς και ο Μαροκινός φορ πήρε το «ριμπάουντ» για το 1-0 των «ερυθρόλευκων.

24.08.2023 22:01

Άρχισε και το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Τσουκαρίτσκι.

24.08.2023 21:58

Γκολ ο ΠΑΟΚ!

Γκοοοοολ! 11' Ο Σβαμπ είναι εύστοχος και άμεσα ισοφαρίζει για τον Δικέφαλο. 1-1 πολύ νωρίς στο ματς.

24.08.2023 21:57

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ

10' Ο Ζίβκοβιτς ανατράπηκε από τον Ρόουλς και ο διαιτητής δίνει πέναλτι!

24.08.2023 21:55

Γκολ η Χαρτς

9' Ο Σάνκλαντ ευστοχεί από το πέναλτι και γράφει το 1-0 για τη Χαρτς.

24.08.2023 21:53

Πέναλτι Χαρτς

Το δίνει ο διαιτητής

VAR

Υπάρχει εξέταση VAR για πιθανό πέναλτι της Χαρτς εις βάρος του ΠΑΟΚ σε διεκδίκηση της μπάλας του Σβαμπ με τον Βάργκας.

24.08.2023 21:52

Οι ενδεκάδες στο Ολυμπιακός - Τσουκαρίτσκι

Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ / 4-2-3-1): Πασχαλάκης, Κίνι, Φρέιρε, Ρέτσος, Βρουσάι, Ιμπόρα, Μ. Καμαρά, Φορτούνης, Μπιέλ, Μασούρας, Ελ Κααμπί.

Τσουκαρίτσκι (Ιγκόρ Μάτιτς / 3-5-2): Σαμούροβιτς, Σούμποτιτς, Ντρέζγκιτς, Στεβάνοβιτς, Τόσιτς, Κόβατς, Σισικό, Στάνκοβιτς, Ρόγκαν, Ιβάνοβιτς, Εντιαγέ.

Το κανάλι του Ολυμπιακού

Σέντρα σε 9 λεπτά στο ματς στο Καραϊσκάκη.

Ολυμπιακός - Τσουκαρίτσκι για το πρώτο ματς των πλέι-οφ του Europa League. Σέντρα στις 22:00, με τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sports 1.

Διαιτητής

Διαιτητής του αγώνα, θα είναι ο Αντρίς Τρεϊμάνις, με τον 38χρονο Λετονό ρέφερι -διεθνής από το 2011- να έχει βοηθούς τους συμπατριώτες του, Χάραλντς Γκουντερμάνις και Αλεκσέι Σπασενίκοφς. Τέταρτος διαιτητής, ορίστηκε ο -επίσης Λετονός- Αλεξάντρς Γκολεμπέβς, ενώ πλέον υπάρχει και VAR.

24.08.2023 21:42

Ενδεκάδα Χαρτς

Η ενδεκάδα της Χαρτς: Κλαρκ, Άτκινσον, Κεντ, Ρόουλς, Κίνγκσλεϊ, Ντέβλιν, Βάργκας, ΜακΚέι, Κόκρεϊν, Μπόις και Σάνκλαντ.

Ενδεκάδα ΠΑΟΚ

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Α. Ζίβκοβιτς, Τάισον, Κωνσταντέλιας και Μπράντον.

Ωρα έναρξης

Η σέντρα της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ είναι προγραμματισμένη για τις 21:45, ενώ το παιχνίδι μεταδίδεται ζωντανά από το Novasports Prime.

24.08.2023 21:40

Καλησπέρα σας!

Θα παρακολουθήσουμε τις μάχες των ελληνικών ομάδων σε Europa League και Conference League. Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη σερβική Τσουκαρίτσκι και ο ΠΑΟΚ παίζει στην έδρα της σκωτσέζικης Χαρτς.

24.08.2023 21:30

Διπλή ελληνική μάχη περιλαμβάνει η βραδιά σε Europa και Conference League. Ο Ολυμπιακός υποδέχεται στις 22.00 (Cosmote Sport 1) την Τσουκαρίτσκι απ' τη Σερβία για τα πλέι οφ του Europa League, ενώ στις 21.45 ο ΠΑΟΚ (Novasports Prime) παίζει στη Σκωτία με αντίπαλο τη Χαρτς για τα πλέι οφ του Conference League.