Live ΑΕΚ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Η καθοριστική ρεβάνς στην OPAP Arena για την πρόκριση στα πλέι οφ του Champions League

Mε Αντβέρπ

Η ΑΕΚ θα παίξει με την Αντβέρπ στα πλέι οφ του Champions League

19.08.2023 23:50

ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Αδιανόητο φινάλε! Στο 91' η ΑΕΚ έχανε 0-2 κι όμως στο 99' το είχε γυρίσει σε 2-2

19.08.2023 23:49

Τέλος! Η ΑΕΚ παίρνει τρομερή πρόκριση!

Απίθανο φινάλε και μεγάλη πρόκριση για την ΑΕΚ! Από 0-2, 2-2 και πρόκριση για την Ένωση. Ούτε καν παράταση!

19.08.2023 23:47

Τρομερό φινάλε!

Απίθανη εξέλιξη!

Γκολ η ΑΕΚ

Γκολ! ο Λιβάκοβιτς διώχνει το πέναλτι του Λιβάι και ο Βίντα από κοντά σκοράρει και στέλνει την ΑΕΚ στα play-offs

Ευκαιρία ΑΕΚ

97' Νέα μεγάλη επέμβαση του Λιβάκοβιτς σε σουτ του Γαλανόπουλου

19.08.2023 23:42

Αφιέρωση στον Μιχάλη

Ο Αραούχο έκανε με τα χέρια το Μ αφιερωμένο στη μνήμη του Μιχάλη, ενώ ύψωσε και τη φανέλα της ΑΕΚ με τον όνομα του Μιχάλη.

19.08.2023 23:40

Γκολ η ΑΕΚ!

Γκοοοοοοολ! Η ΑΕΚ σκοράρει με τον Αραούχο στο 92'. Τρομερό εναέριο σουτ Αραούχο και 1-2.

19.08.2023 23:38

Γκολ η ΑΕΚ αλλά ακυρώνεται ξανά ως οφσάιντ

90' Ο Μάνταλος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Αραούχο και μπήκε γκολ.

19.08.2023 23:36

Τελευταία λεπτά

88' Ψάχνει ένα γκολ η ΑΕΚ για να στείλει το ματς στην παράταση.

19.08.2023 23:28

Κόκκινη κάρτα για την Ντιναμό αλλά ο διαιτητής παίρνει πίσω την κάρτα

81' Ο Έσκας που τιμώρησε με κόκκινη τον Μιχαϊλιτσένκο την παίρνει πίσω διότι δεν είχε εμπλοκή στη φάση και δείχνει κίτρινη στον Σούταλο. Συνεχίζει με 11 η Ντιναμό

19.08.2023 23:26

Γκολ για την ΑΕΚ αλλά δίνεται οφσάιντ

78' Η ΑΕΚ σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ του Λιβάι Γκαρσία που πάσαρε με το κεφάλι στον Μουκουντί. Ήταν εκτεθειμένος ο επιθετικός της ΑΕΚ

19.08.2023 23:25

Το 0-2 της Ντιναμό

19.08.2023 23:24

Αλλαγές για την ΑΕΚ

76' Μάνταλος και Γαλανόπουλος αντί Γιόνσον και Πινέδα.

19.08.2023 23:17

Τριπλή αλλαγή ΑΕΚ

67' Γκατσίνοβιτς, Αραούχο, Ελίασον αντί Αμραμπατ, Τσούμπερ και Σιμάνσκι

19.08.2023 23:15

Ψάχνει αντίδραση η ΑΕΚ

Ψυχρολουσία για την Ένωση που θέλει τουλάχιστον ένα γκολ...

19.08.2023 23:13

Γκολ η Ντιναμό

65' Γκολ! Ο Λιούμπισιτς κάνει το 0-2 για τη Ντινάμο έπειτα από ασίστ του Πέτκοβιτς.

19.08.2023 23:07

Ο Λιβάκοβιτς ανίκητος μέχρι στιγμής

Ο Λιβάκοβιτς κρατάει όρθια την Ντιναμό και στερεί μέχρι στιγμής απ' την ΑΕΚ το γκολ

19.08.2023 23:06

Νέα μεγάλη ευκαιρία ΑΕΚ

57' Νέα τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Τσούμπεερ να βρίσκει τον Άμραμπατ που προσπάθησε να κάνει την λόμπα με τον Λιβάκοβιτς να διώχνει και πάλι εξαιρετικά

19.08.2023 23:04

Μεγάλη ευκαιρία ΑΕΚ

55' Τρομερή διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Αρχικά το σουτ του Πινέδα από καλή θέση έδιωξαν οι Κροάτες και στη συνέχεια ο Γιόνσον έκανε το σουτό σουτ με τον Λιβάκοβιτς να αποκρούει εξαιρετικά

19.08.2023 22:57

Σέντρα στο ματς

Άρχισε το β' ημίχρονο

19.08.2023 22:53

Επόμενος αντίπαλος

Η ομάδα που θα προκριθεί θα παίξει στα πλέι οφ του Champions League με την Αντβέρπ, ενώ η ομάδα που θα αποκλειστεί θα παίξει στα πλέι άουτ του Europa League με τη Σπάρτα Πράγας

19.08.2023 22:44

Το γκολ της Ντιναμό Ζάγκρεμπ

19.08.2023 22:37

Τέλος ημιχρόνου: ΑΕΚ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-1

Φινάλε στη Νέα Φιλαδέλφεια. Η ΑΕΚ δέχθηκε γκολ στο χειρότερο χρονικό σημείο κι ενώ είχε τον απόλυτο έλεγχο στο ματς, έχοντας χάσει και δύο σπουδαίες ευκαιρίες.

19.08.2023 22:34

45' Γκολ για την Ντιναμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων! 0-1 οι Κροάτες με τον Σούταλο που πήρε το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Στάνκοβιτς.

19.08.2023 22:33

Μεγάλη ευκαιρία Ντιναμό

44' Η μεγαλύτερη ευκαιρία για τη Ντιναμό με τον Γιόνσον να κάνει το λάθος και τον Μπουλάτ με πλασέ να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ

19.08.2023 22:27

40' ΑΕΚ - Ντιναμό 0-0

Πέντε λεπτά για τη λήξη του ημιχρόνου. Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. Η ΑΕΚ είναι πάντως ανώτερη.

19.08.2023 22:21

Συγκινητικές στιγμές στη Νέα Φιλαδέλφεια

Στο 29' του ματς όλο το γήπεδο φώναξε «Μιχάλη ψυχάρα για πάντα ΑΕΚάρα», στη μνήμη του δολοφονημένου, Μιχάλη Κατσούρη

19.08.2023 22:10

Ευκαιρία Ντιναμό Ζάγκρεμπ

23' Καλή στιγμή για τη Ντινάμο με τον Πέτκοβιτς να πλασάρει και τον Στάνκοβιτς να μπλοκάρει εύκολα.

19.08.2023 22:05

17' Μεγάλη ευκαιρία με τον Τσούμπερ, αποκρούει ο Λιβάκοβιτς από κοντά.

19.08.2023 22:03

Ενός λεπτού σιγή για τον Μιχάλη, με υψωμένη γροθιά οι φίλοι της ΑΕΚ

19.08.2023 22:01

Η οικογένεια του Μιχάλη

Καλεσμένοι της ΑΕΚ για τη ρεβάνς με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ είναι η οικογένεια του Μιχάλη Κατσούρη. Στα επίσημα βρίσκεται η μητέρα του δολοφονημένου οπαδού του Δικεφάλου, όπως και ο αδελφός του.

19.08.2023 21:57

10' ΑΕΚ - Ντιναμό 0-0

Το ματς έχει γρήγορο ρυθμό μέχρι στιγμής...

19.08.2023 21:50

1' Μεγάλη ευκαιρία στα 49 δευτερόλεπτα με τον Χατζισαφί να βρίσκει ωραία τον Πινέδα που όμως δεν μπόρεσε να σκοράρει

Μόνο δύο πανό

Στη θύρα των οργανωμένων οπαδών της ΑΕΚ υπάρχουν μόνο δύο πανό. Αυτό με την φωτογραφία του Μιχάλη και εκείνο από τον σύνδεσμο της Ελευσίνας, πόλη του δολοφονημένου φίλου της ΑΕΚ

19.08.2023 21:44

Το πανό για τον δολοφονημένο Μιχάλη Κατσούρη στο πέταλο των οργανωμένων

19.08.2023 21:43

Ο επόμενος αντίπαλος

Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ του Champions League την πρωταθλήτρια Βελγίου, Αντβέρπ

19.08.2023 21:42

Η ενδεκάδα της Ντιναμό Ζάγκρεμπ

19.08.2023 21:41

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ

19.08.2023 21:40

Δρακόντεια μέτρα

Τα μέτρα έξω από την OPAP Arena είναι δρακόντεια και δεν προσεγγίζει κανείς το γήπεδο χωρίς εισιτήριο. Αυστηροί οι έλεγχοι απ' την αστυνομία.

19.08.2023 21:39

Τιμή στη μνήμη του Μιχάλη

Η ΑΕΚ τιμά τον δολοφονημένο φίλο της ομάδας έχοντας τη φανέλα με το όνομά του

19.08.2023 21:38

Η αναβολή

Ο αγώνας επρόκειτο αρχικά να γίνει στην OPAP Arena αλλά αναβλήθηκε λόγω της δολοφονίας έπειτα από επίθεση χούλιγκαν της Ντιναμό στη Νέα Φιλαδέλφεια. Η UEFA ανέβαλλε για λίγες μέρες το ματς, έστειλε το πρώτο ματς στην Κροατία και όρισαν τη ρεβάνς της OPAP Arena λίγες μέρες μετά.

19.08.2023 21:36

Στη σκιά της δολοφονίας του Μιχάλη

Υπό άλλες συνθήκες θα ήταν ένας αγώνας-γιορτή για την ΑΕΚ καθώς πρόκειται για το πρώτο ευρωπαϊκό της ματς στην εποχή της νεας OPAP Arena. Ωστόσο, το ματς γίνεται σε βαρύ κλίμα και υπό τη σκιά της δολοφονίας του Μιχάλη Κατσούρη.

19.08.2023 21:35

Προβάδισμα η ΑΕΚ

Το πρώτο ματς που έγινε στην Κροατία έληξε με μεγάλη νίκη της ΑΕΚ με 2-1 χάρη στο νικητήριο γκολ του Γαλανόπουλου στο 90'.

19.08.2023 21:33

Ώρα και κανάλι

Το παιχνίδι αρχίζει στις 21.45 και μεταδίδεται τηλεοπτικά απ' το Cosmote Sport 1

19.08.2023 21:32

Καλησπέρα σας!

Θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.

19.08.2023 21:30

Η ΑΕΚ υποδέχεται την Ντιναμό Ζάγκρεμπ στην πρώτη της ευρωπαϊκή βραδιά στην OPAP Arena. Υπό άλλες συνθήκες η αποψινή (21.45, Cosmote Sport 1) αναμέτρηση για τον γ’ προκριματικό γύρο του Champions League θα ήταν γιορτή. Ωστόσο, ο αγώνας θα διεξαχθεί κάτω από τη βαριά σκιά της δολοφονίας του Μιχάλη Κατσούρη στη Νέα Φιλαδέλφεια έπειτα απ' την επίθεση χούλιγκαν της Ντιναμό...