Live οι μάχες των ελληνικών ομάδων σε Europa και Conference League: Ολυμπιακός - Γκενκ, Χάιντουκ - ΠΑΟΚ, Άρης - Ντιναμό Κιέβου

Καλό σας βράδυ!

Πάντως τίποτα δεν έχει τελειώσει για την πρόκριση. Οι ρεβάνς θα καθορίσουν τα πάντα. Στις 17 Αυγούστου οι επαναληπτικοί για Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ, Άρη με την ελπίδα να έρθουν και οι τρεις προκρίσεις...

11.08.2023 00:08

Αήττητες οι ελληνικές ομάδες

Καλή βραδιά για το ελληνικό ποδόσφαιρο, που μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού επί της Μαρσέιγ, παρέμεινε αήττητο με νίκες του Ολυμπιακού και του Άρη επί της Γκενκ και της Ντιναμό Κιέβου αντιστοίχως με 1-0 και ισοπαλία (0-0) του ΠΑΟΚ στην έδρα της Χάιντουκ.

11.08.2023 00:06

Τελικό σκορ: Ολυμπιακός - Γκενκ 1-0

Φινάλε στο Καραίσκάκη με νίκη του Ολυμπιακού επί της Γκενκ. Σημαντικό προβάδισμα για τους Ερυθρόλευκους χάρη στο γκολ του Φορτούνη.

11.08.2023 00:03

95' Ολυμπιακός - Γκενκ 1-0

Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Γκενκ! Τρομερή απόκρουση Πασχαλάκη και δοκάρι στη συνέχεια σε σουτ του Σορ και αμέσως μετά καθοριστική παρέμβαση Ρέτσου σε σουτ του Αρτεάγκα.

10.08.2023 23:57

90+ Ολυμπιακός - Γκενκ 1-0

Εννέα λεπτά ο έξτρα χρόνος στο Καραϊσκάκη. 16 λεπτά συνολικά καθώς είχε άλλα 7 λεπτά στο α' ημίχρονο.

10.08.2023 23:54

Τελικό σκορ: Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

Φινάλε στο ματς της Κροατίας. Ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 με τη Χάιντουκ και η πρόκριση θα κριθεί σε μια εβδομάδα (17 Αυγούστου) στην Τούμπα.

10.08.2023 23:52

Αλλαγή Ολυμπιακός

83' Βρουσάι αντί Καμαρά

10.08.2023 23:47

90' Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

Συμπληρώθηκε το 90λεπτο στο ματς του ΠΑΟΚ χωρίς γκολ.

10.08.2023 23:41

Αλλαγές Ολυμπιακός

76' ο Ελ Κααμπί αντί του Φορτούνη και ο Ντόι αντί του Μασούρα.

10.08.2023 23:40

75' Ολυμπιακός - Γκενκ 1-0

Δοκάρι για τον Ολυμπιακό στο 75' σε πλασέ του Μπιελ.

10.08.2023 23:37

Αλλαγές ΠΑΟΚ

80' Οζντόεφ και Μουργκ αντί Τσιγγάρα και Κωνσταντέλια.

10.08.2023 23:36

70' Ολυμπιακός - Γκενκ 1-0

Διπλή ευκαιρία για την Γκενκ αλλά ο Πασχαλάκης σώζει με διπλή επέμβαση.

10.08.2023 23:33

75' Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

Απομένει ένα 15λεπτο στο ματς του ΠΑΟΚ. Χωρίς γκολ... Το παιχνίδι είναι ανοιχτό...

10.08.2023 23:30

Αλλαγή ΠΑΟΚ

72' Σβαμπ αντί Φιλίπε Σοάρες

10.08.2023 23:28

Διπλή αλλαγή Ολυμπιακός

63' Μπιελ και Αλεξανδρόπουλος αντί Ελ Αραμπί και Καρβάλιο

10.08.2023 23:20

Διπλή αλλαγή ΠΑΟΚ

Σαμάτα και Τάισον αντί Νάρεϊ και Μπράντον στο 61'

10.08.2023 23:15

50' Ολυμπιακός - Γκενκ 1-0

Έχει αρχίσει και το ματς του Ολυμπιακού. Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

10.08.2023 23:14

Τελικό σκορ: Άρης - Ντιναμό Κιέβου 1-0

Τελειώνει το παιχνίδι στο Βικελίδης και ο Άρης πετυχαίνει μια πολύ σημαντική νίκη που του δίνει ένα προβάδισμα. Η ρεβάνς στις 17 Αυγούστου στο Βουκουρέστι.

10.08.2023 23:13

90+ Άρης - Ντιναμό 1-0

95' Τρομερή ευκαιρία για τον Άρη! Μετά από πάσα του Μορόν, ο Μενέντες από πολύ κοντά δεν μπόρεσε να πλασάρει τον Μπούστσαν!

10.08.2023 23:08

89' Άρης - Ντιναμό Κιέβου 1-0

89' Μεγάλη επέμβαση του Κουέστα που κρατάει το μηδέν για τον Άρη στο δυνατό σουτ του Γιαρμολένκο μέσα από την περιοχή.

10.08.2023 23:05

46' Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

46' Μεγάλη ευκαιρία για την Χάιντουκ με τον Λιβάγια να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι!

10.08.2023 23:04

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στην Κροατία

10.08.2023 23:01

Αλλαγή Άρης

82' Πάβισιτς αντί Νταρίντα.

10.08.2023 22:55

Αλλαγή Άρης

76' Ματαρίτα αντί Πάλμα

10.08.2023 22:54

Ημίχρονο: Ολυμπιακός - Γκενκ 1-0

Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 της Γκενκ στο α' ημίχρονο με το γκολ του Φορτούνη από τα 22 δευτερόλεπτα.

10.08.2023 22:51

45+ Ολυμπιακός - Γκενκ 1-0

Παίζονται καθυστερήσεις στο ματς του Ολυμπιακού. Δόθηκαν 7' διότι υπήρξαν αρκετές διακοπές.

10.08.2023 22:49

Αφιέρωση στον Μιχάλη της ΑΕΚ

Ο Πάλμα πανηγύρισε σηκώνοντας τη φανέλα με το όνομα του δολοφονημένου φίλου της ΑΕΚ, Μιχάλη.

10.08.2023 22:48

Ημίχρονο: Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

Τέλος ημιχρόνου στην Κροατία, χωρίς γκολ το ματς του ΠΑΟΚ αν και είχε μεγάλες φάσεις.

10.08.2023 22:47

68' Άρης - Ντιναμό Κιέβου 1-0

Γκοοοολ! 1-0 ο Άρης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πάλμα.

10.08.2023 22:45

67' Άρης - Ντιναμό 0-0

Πέναλτι για τον Άρη! Μετά την κεφαλιά του Φαμπιάνο, η μπάλα βρήκε σε χέρι του Σιρότα.

10.08.2023 22:40

40' Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

Πέντε λεπτά για το φινλάλε στην Κροατία. Χωρίς γκολ το ματς.

60' Άρης - Ντιναμό 0-0

Μία ώρα αγώνα στο Βικελίδης, το σκορ στο 0-0. Ούτε φάση στο β' ημίχρονο...

10.08.2023 22:38

35' Ολυμπιακός - Γκενκ 1-0

Η Γκενκ έχει ισορροπήσει το παιχνίδι και προσπαθεί να απειλήσει κυρίως με στατικές φάσεις, όμως ο Ολυμπιακός κρατάει το προβάδισμα.

10.08.2023 22:36

Αλλαγή Άρη

58' ο Μενέντες και ο Ρουπ στη θέση των Κάρλσον και Τζούρασεκ.

10.08.2023 22:33

31' Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

31' Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Νάρεϊ μπήκε στην περιοχή γύρισε στον Κωνσταντέλια που όμως δεν πρόλαβε την μπάλα.

10.08.2023 22:32

30' Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

Χωρίς γκολ το πρώτο ημίωρο στην Κροατία. Έπεσε ο ρυθμός στο ματς...

10.08.2023 22:25

46' Άρης - Ντιναμό 0-0

46' Δυνατό σουτ του Μορόν, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

10.08.2023 22:16

14' Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

14' Απαντάει ο ΠΑΟΚ με μεγάλη ευκαιρία. Λάθος της άμυνας της Χάιντουκ, ο Τσιγγάρας κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ

10.08.2023 22:13

11' Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

11' Μεγάλη ευκαιρία για τη Χάιντουκ. Ο Λιβάγια έβγαλε την πάσα για τον Μπλάκαρ που σούταρε άουτ.

10.08.2023 22:12

9' Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

9' Ο Μέλνιακ πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Κοτάρσκι είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει άνετα.

10.08.2023 22:11

Το γρηγορότερο

Το γκολ του Φορτούνη στα 22 δευτερόλεπτα είναι το γρηγορότερο στην ιστορία του Ολυμπιακού στα Κύπελλα Ευρώπης.

10.08.2023 22:08

45' Άρης - Ντιναμό Κιέβου 0-0

Τέλος ημιχρόνου στο Βικελίδης χωρίς γκολ. Ο Άρης είχε τον πρώτο λόγο και τη μεγαλύτερη φάση στο ματς αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκε για να πάρει προβάδισμα.

10.08.2023 22:07

Τρεις παλιοί γνώριμοι στη Χάιντουκ

Στη Χάιντουκ παίζουν τρεις παίκτες που κατά το παρελθόν έπαιξε στην Ελλάδα: ο Οφόε-Οτζίτζα στον Ολυμπιακό, ο Λιβάγια στην ΑΕΚ και ο Σάρλια στον Παναθηναϊκό.

10.08.2023 22:05

5' Χάιντουκ - ΠΑΟΚ 0-0

5' Τελική για τον ΠΑΟΚ με τον Κουλιεράκη να κάνει την κεφαλιά και τον Λούτσιτς να μπλοκάρει

10.08.2023 22:03

Γκολ με τη σέντρα! 1' Ολυμπιακός - Γκενκ 1-0

Γκοοοολ! Σέντρα και γκολ στο Καραϊσκάκη! Σκόρερ ο Φορτούνης! Μόλις στα 22 δευτερόλεπτα το 1-0 για τον Ολυμπιακό! Εξαιρετική ενέργεια του Ροντινέι, που έβγαλε τη σέντρα. Ο ΜακΚένζι έδιωξε ασταθώς και ο Φορτούνης με πλασέ άνοιξε το σκορ.

10.08.2023 22:01

Η μεγάλη φάση του Κάρλσον για τον Άρη

Δείτε εδώ τη φάση

10.08.2023 21:58

Πάμε για σέντρα σε Καραϊσκάκη και Κροατία

Όλα έτοιμα για τη σέντρα και στα ματς του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ.

10.08.2023 21:57

Οι ενδεκάδες στο Ολυμπιακός - Γκενκ

Ολυμπιακός (Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Φρέιρε, Κίνι, Ιμπόρα, Μαντί Καμαρά, Καρβάλιο, Φορτούνης, Μασούρας, Ελ Αραμπί.

Γκενκ (Φράνκεν):  Βάντερβουρντ, Μουνιός, ΜακΚένζι, Κουέστα, Καγιεμπέ, Ελ Κανούς, Χροσόβσκι, Γκαλάρθα, Πάιντσιλ, Τρεσόρ, Αροκοντάρε.

10.08.2023 21:52

Οι ενδεκάδες στο Χάιντουκ - ΠΑΟΚ

Χάιντουκ (Λέκο): Λούτσιτς, Μούφι, Σάρλια, Φέρο, Μέλνιακ, Σίγκουρ, Κροβίνοβιτς, Οτζίτζα-Οφόε, Μπενραού, Σαχίτι-Μλάκαρ, Λιβάγια.

ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Τσιγγάρας, Φελίπε Σοάρες, Νάρεϊ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τόμας.

10.08.2023 21:51

Σε 10' η σέντρα σε Καραϊσκάκη και Κροατία

Σε δέκα λεπτά η σέντρα των αγώνων του Ολυμπιακού με την Γκενκ και του ΠΑΟΚ με τη Χάιντουκ.

10.08.2023 21:50

30' Άρης- Ντιναμό 0-0

Χωρίς γκολ το ματς στο Βικελίδης έπειτα από 30 λεπτά. Πιο δραστήριος και πιο απειλητικός ο Άρης.

10.08.2023 21:47

Συνοδεία παιδιών από την Ουκρανία η είσοδος των ομάδων στο Κλ. Βικελίδης

Ωραία στιγμή πριν από την έναρξη του ματς. Οι δυο ομάδες μπήκαν στο γήπεδο κρατώντας από το χέρι παιδάκια από την Ουκρανία. Δείτε εδώ το βίντεο

10.08.2023 21:44

24' Άρης - Ντιναμό 0-0

24' Τεράστια ευκαιρία για τον Κάρλσον! Από εξαιρετική θέση πλάσαρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. Πρώτη πολύ μεγάλη φάση για τον Άρη.

10.08.2023 21:41

20' Άρης- Ντιναμό 0-0

Η Ντιναμό Κιέβου έχει ανεβάσει την απόδοσή της αλλά δεν έχει απειλήσει τον Άρη που πάντως διατηρεί τον έλεγχο.

10.08.2023 21:39

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

Οι έντεκα που επέλεξε ο Ραζβάν Λουτσέσκου: Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Εκονγκ, Κουλιεράκης, Μπαμπά, Τσιγγάρας, Φιλίπε Σοάρες, Κωνσταντέλιας, Ζίβκοβιτς, Νάρεϊ, Μπράντον Τόμας.

10.08.2023 21:33

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού

Στις 22.00 η σέντρα στο ματς του Ολυμπιακού.

Η ενδεκάδα των Πειραιωτών στο πρώτο επίσημο ματς για τη νέα σεζόν: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Φρέιρε, Κίνι, Ιμπόρα, Μαντί Καμαρά, Καρβάλιο, Φορτούνης, Μασούρας, Ελ Αραμπί.

10.08.2023 21:30

12' Άρης - Ντιναμό 0-0

12' Σουτ του Φεράρι απέκρουσε ο γκολκίπερ της Ντινάμο, νέο σουτ του Ζουλ άουτ.

10.08.2023 21:27

10' Άρης - Ντιναμό 0-0

Καλό ξεκίνημα για τον Άρη στο ματς.

10.08.2023 21:23

4' Άρης - Ντιναμό 0-0

4' Συρτό σουτ του Μοντόγια, δεν βρήκε στόχο, πρώτη τελική του Άρη στο ματς

10.08.2023 21:18

1' Άρης - Ντιναμό Κιέβου 0-0

Άρχισε το ματς στο Κλ. Βικέλιδης.

10.08.2023 21:11

Tα κανάλια που θα δείξουν ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό

Το παιχνίδι Ολυμπιακός - Γκενκ θα μεταδοθεί στις 22.00 απ' το Cosmote Sport 1 και το ματς Χάιντουκ - ΠΑΟΚ από το Novasports 2.

10.08.2023 21:09

Πού θα δείτε το ματς

Τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα του Άρη απ' το NovaSports Prime.

10.08.2023 21:08

Ουκρανοί φίλαθλοι στις εξέδρες

Στις εξέδρες του Κλ. Βικελίδης βρίσκονται 150 Ουκρανοί, άνδρες γυναίκες και παιδιά ως επί των πλείστων, οικογένειες που ζουν στην Ελλάδα λόγω του πολέμου. Μεταξύ αυτών είναι και άτομα από το προξενείο και την πρεσβεία της Ουκρανίας.

10.08.2023 21:06

Οι ενδεκάδες

Άρης (Τερζής): Κουέστα, Φεράρι, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μοντόγια, Ζουλ, Τζούρασεκ, Νταρίντα, Κάρλσον, Πάλμα, Μορόν.

Ντιναμό Κιέβου (Μ. Λουτσέσκου): Μπούστσαν, Ντούμπιντσακ, Σιρότα, Ποπόφ, Τίμτσικ, Σαπαρένκο, Σιντόρτσουκ, Καμπάλεφ, Γιαρμολένκο, Μπουγιάλσκι, Μπενίτο.

10.08.2023 21:04

Οι τρεις αγώνες

Η αρχή χρονικά γίνεται με το ματς του Άρη με την Ντιναμό Κιέβου στο Κλ. Βικελίδης στις 21.15 για το Conference. Και ακολουθούν στις 22.00 τα ματς Ολυμπιακός - Γκενκ για το Europa και Χάιντουκ - ΠΑΟΚ για το Conference.

10.08.2023 20:59

Καλησπέρα σας!

Θα παρακολουθήσουμε τις αναμετρήσεις των ελληνικών ομάδων για το Europa και το Conference League.

10.08.2023 21:00

Ο Ολυμπιακός, ο ΠΑΟΚ και ο Άρης ρίχνονται στη μάχη για τον τρίτο προκριματικό γύρο σε Europa και Conference League. Τρεις δύσκολες αναμετρήσεις για τις ελληνικές ομάδες που θέλουν να κάνουν βήμα πρόκρισης στα πλέι οφ. Ο Ολυμπιακός υποδέχεται στις 22.00 στο Γ. Καραϊσκάκης τη βελγική Γκενκ, ο ΠΑΟΚ δοκιμάζεται την ίδια στην Κροατία με τη Χάιντουκ Σπλιτ, ενώ ο Άρης φιλοξενεί στις 21.15 την ουκρανική Ντιναμό Κιέβου στο Κλ. Βικελίδης.