Live Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ: Το μεγάλο ματς των Πρασίνων με τους Μασσαλούς στη Λεωφόρο για τα προκριματικά του Champions League

To Live Blog έχει ολοκληρωθεί
09.08.2023 23:11

Καλό σας βράδυ!

Η ρεβάνς στη Μασσαλία στις 15 Αυγούστου.

09.08.2023 23:09

Το χρυσό γκολ του Μπερνάρ

09.08.2023 22:57

Τέλος στη Λεωφόρο

Ο Παναθηναϊκός νικάει 1-0! Σπουδαία νίκη για το Τριφύλλι στη Λεωφόρο. Κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκριση.

09.08.2023 22:50

Έξτρα χρόνος

Επτά λεπτά ο έξτρα χρόνος!

09.08.2023 22:48

Κιτρινη Παναθηναϊκός

90' Κιτρινη Μπερνάρ.

09.08.2023 22:44

86 Αλλαγές

Γκεντουζί αντί Βερετού, Μπεμπά αντί Ομπαμεγιάνγκ

09.08.2023 22:41

Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ 1-0

Γκοοοοοοολ! Ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ με τον Μπερνάρ στο 83'! Τρομερή συνεργασία των Πράσινων. Η φάση άρχισε από τον Μπερνάρ, που έδωσε στον Κλεϊνχέισλερ, ο οποίος έστρωσε για τον Ιωαννίδη, που έβγαλε εξαιρετική ασίστ για τον Βραζιλιάνο. Κι ο Μπερνάρ εκτέλεσε ιδανικά για το 1-0

09.08.2023 22:40

82' Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ 0-0

Απομένει ένα δεκάλεπτο.  Η μπάλα στα πόδια των παικτών του Παναθηναϊκού διαρκώς.

09.08.2023 22:36

Αλλαγές Παναθηναϊκός

77' Τσέριν και Μλαντένοβιτς αντί Βιλέν και Χουάνκαρ.

09.08.2023 22:35

Κίτρινη

77' Κίτρινη στον Ρουμπεν Πέρεθ

09.08.2023 22:33

Αλλαγές Μαρσέιγ 75'

Μουγκέ αντί Εντιαγέ και Χαρίτ αντί Σαρ

09.08.2023 22:29

71' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό

Ιωαννίδης και Μπερνάρ αντί Σπόραρ και Τζούριτσιτς.

09.08.2023 22:25

Αλλαγή Μαρσέιγ 67'

Ρονζιέ αντί Ουνάχι

09.08.2023 22:23

Κόκκινη κάρτα στον Κοντογκμπιά

65' Δεύτερη κίτρινη στον Κοντογκμπιά που είχε δεχτεί την πρώτη στα 45 δευτερόλεπτα στο ματς. Πάτησε με τις τάπες τον Τζούριτσιτς.

09.08.2023 22:17

59' Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ 0-0

Κεφαλιά του Βιλένα άουτ. Πιέζει ο Παναθηναϊκός.

09.08.2023 22:16

Αλλαγή Παναθηναϊκός στο 58'

Κλεϊνχέισλερ αντί Βέρμπιτς

56' Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ 0-0

Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με σουτ του Μαντσίνι άουτ.

09.08.2023 22:12

53' Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ 0-0

Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό αλλά ο Σπόραρ δεν πιάνει καλά το σουτ και δεν μπορεί να εκτελέσει από πλεονεκτική θέση.

09.08.2023 22:10

Εξαιρετικός αμυντικά ο Παναθηναϊκός

09.08.2023 22:09

50' Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ 0-0

Απειλεί για πρώτη φορά στο β' ημίχρονο η Μαρσέιγ. Με διπλή προσπάθεια. Την πρώτη έβαλε το κεφάλι ο Γέντβαϊ και απομάκρυνε ενώ στη συνέχεια το σουτ του Ομπαμεγιάνγκ κατέληξε άουτ.

09.08.2023 22:08

Καλό ξεκίνημα και πάλι για τους Πράσινους στο ματς. Έχουν πολλή ενέργεια...

09.08.2023 22:03

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

09.08.2023 21:48

Η κατοχή

Στο 63-37% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Παναθηναϊκού

Καλύτερος ο Παναθηναϊκός

Θετική εικόνα για τον Παναθηναϊκό, που όμως δεν έχει μεγάλη φάση. Παρ' όλα αυτά έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού. Και κυριαρχεί καθώς έχει την μπάλα διαρκώς στα πόδια του. Πιο έτοιμη ομάδα δείχνει ο Παναθηναϊκός απ' τη Μαρσέιγ που δείχνει επικίνδυνη αλλά είναι και ανέτοιμη.

09.08.2023 21:46

Τέλος ημιχρόνου

Έληξε ισόπαλο 0-0 το ημίχρονο στη Λεωφόρο.

09.08.2023 21:45

45' Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ 0-0

Συμπλήρωθηκε το 45λεπτο. Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

09.08.2023 21:43

Κίτρινη

42' Κίτρινη στον Τζούριτσιτς.

09.08.2023 21:38

36' Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ 0-0

Ο Παναθηναϊκός έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού καθώς έχει επιβάλλει τον ρυθμό.

09.08.2023 21:31

31' Κίτρινη

Εξαιρετική ενέργεια του Βέρμπιτς, αναγκάζει τον Μπαλέρδι να τον τραβήξει απ' τη φανέλα στο όριο της περιοχής. Κίτρινη κάρτα για τον αμυντικό της Μαρσέιγ.

09.08.2023 21:25

25' Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ 0-0

70-30% η κατοχή υπέρ του Παναθηναϊκού

09.08.2023 21:22

Το σουτ του Ρουμπέν

09.08.2023 21:16

15' Κίτρινη

Κίτρινη στον Εντιαγέ για διαμαρτυρία. Δεύτερη κάρτα για τη Μαρσέιγ στο πρώτο 15λεπτο.

09.08.2023 21:11

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου φίλου της ΑΕΚ

09.08.2023 21:10

10' Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ 0-0

Καλή κυκλοφορία απ' τον Παναθηναϊκό και πίεση στη Μαρσέιγ. Η μπάλα κατέληξε στον Ρουμπέν που σούταρε αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

09.08.2023 21:04

Ενός λεπτού σιγή

Πριν από τη σέντρα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη Λεωφόρο στη μνήμη του αδικοχαμένου φίλου της ΑΕΚ.

Ματς υψηλού κινδύνου για την UEFA

Πέρα από τους δύο παρατηρητές της UEFA στο γήπεδο υπάρχει και εισαγγελέας. Πάνω από την περιοχή πετάει από νωρίς ελικόπτερο.

09.08.2023 20:56

Δρακόντεια τα μέτρα ασφαλείας στη Λεωφόρο μετά και τα τραγικά γεγονότα στη Νέα Φιλαδέλφεια με τη δολοφονία του φίλου της ΑΕΚ. Το ματς έχει χαρακτηριστεί ως υψηλού κινδύνου.

09.08.2023 20:53

Ο διαιτητής του αγώνα

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ιστβάν Κόβακς από τη Ρουμανία. Ανήκει στην elite κατηγορία.

09.08.2023 20:48

Η ενδεκάδα της Μαρσέιγ

Μαρσέιγ: Λόπεθ, Ζιγκό, Μπαλέρντι, Κλος, Λόντι, Βερετού, Κοντογκμπιά, Εντιαγέ, Σαρ, Ουναχί, Ομπαμεγιάνγκ.

09.08.2023 20:47

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού

Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι, Μάγκνουσον, Γεντβάι, Βαγιαννίδης, Χουάνκαρ, Πέρεθ, Βιλένα, Τζούρισιτς, Μαντσίνι, Βέρμπιτς και Σπόραρ.

09.08.2023 20:44

Πού θα δείτε το ματς

Η σέντρα του αγώνα θα γίνει στις 21.00 με τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 1.

09.08.2023 20:43

Καλησπέρα σας!

Θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Μαρσέιγ για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.

09.08.2023 20:45

Ο Παναθηναϊκός φιλοξενεί τη Μαρσέιγ στη Λεωφόρο για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League και στοχεύει σε ένα θετικό αποτέλεσμα για να διεκδικήσει μέχρι τέλους τις πιθανότητες για πρόκριση στα πλέι οφ στη ρεβάνς της Μασσαλίας στις 15 Αυγούστου...