Live Παναθηναϊκός - Ντνίπρο: Ρεβάνς στη Λεωφόρο για το Τριφύλλι με φόντο τους ομίλους

Η συνέχεια για τους Πράσινους

Ο Παναθηναϊκός εξασφαλίζει την παρουσία του στους ευρωπαϊκούς ομίλους. Την επόμενη εβδομάδα αντιμετωπίζει τη Μαρσέιγ στον γ' προκριματικό του Champions League. Αν προκριθεί θα πάει πλέι οφ για το όνειρο των ομίλων. Αν αποκλειστεί, θα πάει απευθείας στους ομίλους του Europa χωρίς να δώσει πλέι οφ.

01.08.2023 22:30

Φινάλε στη Λεωφόρο

Τέλος του αγώνα στη Λεωφόρο. Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 2-2 και πρόκριση για τον Παναθηναϊκό.

01.08.2023 22:26

Αλλαγή

90' Βέρμπιτς αντί Μπερνάρ

01.08.2023 22:21

89' Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 2-2

Ευκαιρία με τον Ιωαννίδη για τον Παναθηναϊκό. Άουτ η μπάλα

01.08.2023 22:12

Αλλαγή

Και Κλεϊνχέισλερ αντί Τζούριτσιτς.

01.08.2023 22:11

Αλλαγή

79' Ιωαννίδης αντί Σπόραρ.

01.08.2023 22:08

Κόκκινη κάρτα

Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Τάντσικ που πέρασε λίγο πριν στο ματς. Σκληρό μαρκάρισμα στον Χουάνκαρ.

01.08.2023 22:04

Αλλαγές

Προηγήθηκε τριπλή αλλαγή για την Ντνίπρο. Κοχούτ, Τάντσικ, Γκουτσούλιακ αντί Ρουμπνίτσκι, Καπλιένκο.

01.08.2023 22:02

69' Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 2-2

ΓΚΟΛ! Ο Παναθηναϊκός ισοφαρίζει με τον Σπόραρ που πλασάρει εύστοχα μετά από θαυμάσια ενέργεια και ασίστ του Τζούριτσιτς.

01.08.2023 21:58

Αλλαγή

65' Τσόκαϊ αντί Βιλένα

01.08.2023 21:49

Αλλαγή στο 57'

Κι άλλη αναγκαστική αλλαγή για την Ντνίπρο. Σβάτοκ αντί Σαράπι

01.08.2023 21:47

Προβλήματα για τον Παναθηναϊκό

Πελαγοδρομεί αμυντικά ο Παναθηναϊκός, που παράλληλα έχει χάσει την ηρεμία του.

54' Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 1-2

Γκολ για την Ντνίπρο με κεφαλιά του Σαράπι έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

01.08.2023 21:39

46' Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 1-1

Μεγάλη απόκρουση Μπρινιόλι σε σουτ του Μπλάνκο. Και δεύτερη επέμβαση του Ιταλού στο κόρνερ που ακολούθησε.

01.08.2023 21:38

Άρχισε το β' ημίχρονο

Σέντρα για τους Ουκρανούς

01.08.2023 21:37

Αλλαγή

46' Μαντσίνι αντί Παλάσιος για τον Παναθηναϊκό.

01.08.2023 21:33

Η μεγάλη ευκαιρία της Ντνίπρο στο φινάλε του ημιχρόνου

01.08.2023 21:22

Την κατοχή η Ντνίπρο

5-3 οι τελικές για τον ΠΑΟ αλλά στο 39-61% η κατοχή της μπάλας!

Τέλος ημιχρόνου

Το παιχνίδι στο 1-1.

01.08.2023 21:21

45'+ Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 1-1

Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Ντνίπρο στο φινάλε του ημιχρόνου με τον Πάσικ. Η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Σκοράρει η Ντνίπρο αλλά ακυρώνεται το γκολ

40' Ο Ντόβμπικ σκοράρει ξανά με εξαιρετικό τρόπο αλλά στο ξεκίνημα της φάσης ο Μπλάνκο έκανε χέρι. Ως μη γενόμενη η φάση.

01.08.2023 21:08

Το γκολ του Σπόραρ

01.08.2023 21:06

Αλλαγή

36' Κιναρέικιν αντί του Βόλινετς.

01.08.2023 21:04

Τραυματισμός

Έχει χτυπήσει ο Βόλινετς και δεν μπορεί να συνεχίσει. Τραυματίστηκε στη σύγκρουση με τον Παλάσιος.

34' Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 1-1

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κώτσιρας έστρωσε για τον Παλάσιος που πλάσαρε αλλά νικήθηκε στο τετ α τετ απ' τον γκολκίπερ της Ντνίπρο, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Μπερνάρ σούταρε άουτ.

01.08.2023 21:03

33' Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 1-1

Εξαιρετική συνεργασία από τους παίκτες της Ντνίπρο, ο Ρουμπσίνσκι έκανε το σουτ αλλά ο Μπρινιόλι μπλόκαρε.

01.08.2023 20:59

30' Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 1-1

Το γκολ της Ντνίπρο «πάγωσε» τους Πράσινους που ψάχνουν πάλι τον ρυθμό τους.

01.08.2023 20:53

23΄ Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 1-1

Γκολ! Τρομερή ατομική ενέργεια του Ντόβμπικ, άδειασε την άμυνα του Παναθηναϊκού, πλάσαρε κάτω απ' τα πόδια του Μπρινιόλι και ισοφάρισε σε 1-1.

01.08.2023 20:48

Ιδανική εκκίνηση το Τριφύλλι

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό που βρίσκεται πιο κοντά στην πρόκριση...

01.08.2023 20:45

15' Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 1-0

Γκολ! Ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ στο 15' με τον Σπόραρ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας των Ουκρανών και πλάσαρε ψηλοκρεμαστά για το 1-0. Η φάση άρχισε από γέμισμα του Γεντβάι.

01.08.2023 20:41

11' Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 0-0

Εξαιρετική συνεργασία Τζούριτσιτς και Βιλένα, ο Ολλανδός σουτάρει αλλά η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του γκολκίπερ της Ντνίπρο.

01.08.2023 20:32

2' Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 0-0

2' Σουτ Κώτσιρα έξω απ' την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και οι Πράσινοι κέρδισαν κόρνερ.

01.08.2023 20:29

Έναρξη

Άρχισε το παιχνίδι...

Οι ενδεκάδες

Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Χουάνκαρ, Μάγκνουσον, Γεντβάι, Ρουμπέν, Βιλένα, Τζούριτσιτς, Μπερνάρ, Παλάσιος, Σπόραρ.

Ντνίπρο: Βόλινετς, Άνταμιουκ, Σαράπι, Πάσικ, Καπλιένκο, Μπαμπένκο, Μπλάνκο, Μιροσνιτσένκο, Ρουμπτσίνσκι, Πικάλονοκ, Ντόβμπικ.

Όλα έτοιμα

Πάμε για σέντρα στη Λεωφόρο...

01.08.2023 20:28

Με ουκρανικές σημαίες

Με σημαίες της Ουκρανίας στην πλάτη τους οι παίκτες της Ντνίπρο.

Η απάντηση του Παναθηναϊκού

Απ' την πλευρά τους, οι Πράσινοι τόνισαν εξαρχής και προς την UEFA και προς την ουκρανική ομάδα πως ουδεμία ευθύνη έχουν για τα συμπτώματα δηλητηρίασης των μελών της Ντνίπρο.

01.08.2023 20:21

Με τροφική δηλητηρίαση πολλά μέλη της αποστολής των Ουκρανών

15 μέλη απ' την αποστολή της Ντνίπρο υπέστησαν τροφική δηλητηρίαση. Σύμφωνα με δημοσιεύματα η Ντνίπρο ετοιμάζει διαμαρτυρία στην UEFA για ακατάλληλες συνθήκες προετοιμασίας.

01.08.2023 20:18

Όλα ίδια για Γιοβάνοβιτς

Χωρίς αλλαγή ο Παναθηναϊκός σε σχέση με το πρώτο ματς. Έξι αλλαγές για την Ντνίπρο.

01.08.2023 20:17

Η ενδεκάδα της Ντνίπρο

Πρόκριση = Όμιλοι

Ο Παναθηναϊκός έχει προβάδισμα πρόκρισης μετά το 1-3 στο Κόζιτσε της Σλοβακίας. Αν εξασφαλίσουν οι Πράσινοι το εισιτήριο για την επόμενη φάση, εξασφαλίζουν και το εισιτήριο για ομίλους. είτε Champions League αν κάνουν άλλες δύο προκρίσεις (με Μαρσέιγ, κι ακόμα έναν αντίπαλο), είτε Europa League σε περίπτωση αποκλεισμού απ' τη Μαρσέιγ.

01.08.2023 20:13

Σέντρα και κανάλι

Θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς του Παναθηναϊκού με την Ντνίπρο για τον β' προκριματικό γύρο του Champions League. Σέντρα στις 20.30, τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 1

01.08.2023 20:12

Καλησπέρα σας!

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Ντνίπρο στη Λεωφόρο το βράδυ της Τρίτης (1/8, 20.30, Cosmote Sport 1) με στόχο τη νίκη και την πρόκριση στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League. Οι Πράσινοι έχοντας το πλεονέκτημα της επικράτησης με 3-1 στη Σλοβακία εφόσον προκριθούν εξασφαλίζουν την παρουσία τους σε ευρωπαϊκούς ομίλους...