Live Αραράτ - Άρης: Η πρώτη μάχη των Κιτρίνων στο Conference League

Οι δυο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στη ρεβάνς του Κλ. Βικελίδης την ερχόμενη Πέμπτη.

Τέλος αγώνα

Έληξε το ματς. Ισόπαλο 1-1 το παιχνίδι του Άρη με την Αραράτ.

27.07.2023 19:55

Αραράτ - Άρης 1-1

90'+5' Κάρτα στον Κουέστα, ο οποίος βγήκε δυναμικά και μάρκαρε εκτός περιοχής τον αντίπαλό του (υπήρχαν αρκετοί συμπαίκτες από πίσω του).

27.07.2023 19:50

Έξτρα χρόνος

5' λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

27.07.2023 19:44

Αλλαγή για τον Άρη

85' Ο Φεράρι περνά στη θέση του Πάλμα.

27.07.2023 19:42

83' Δυνατό μακρινό σουτ του Μορόν πέρασε άουτ.

27.07.2023 19:40

Κίτρινη

81' Κίτρινη στον Μορόν για χτύπημα σε αντίπαλό του.

27.07.2023 19:34

Αλλαγές Αραράτ

73' Αβανεσιάν και Γκμπομαντού αντί των Έζα και Σερομπιάν.

27.07.2023 19:27

Αλλαγές για τον Άρη

67' Πάβισιτς και Τζούρασεκ αντί των Ρουπ και Ζουλ.

27.07.2023 19:26

Αλλαγή Αραράτ

65' Στη θέση του Καστανιέιρα, περνά o Αρμπατσουμιάν.

61' Ο Μορόν με το που μπήκε στο ματς πήγε να σκοράρει, βάζοντας την προβολή πάνω στο διώξιμο του γκολκίπερ της Αραράτ, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι περνώντας άουτ.

27.07.2023 19:25

Αλλαγή Άρης

Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη στην θέση του Γκρέι ο Μορόν.

27.07.2023 19:16

Αλλαγή για την Αραράτ

55' Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους  ο Μουραντιάν παίρνει τη θέση του Τέρα.

27.07.2023 19:14

50' Τελική με σουτ έξω από την περιοχή για την Αραράτ από τον Ομπιέρο αλλά ο Κουέστα μπλόκαρε.

27.07.2023 19:07

47' Γέμισμα του Πάλμα από αριστερά στην προσπάθειά του να βρει τον Γκρέι, απευθείας άουτ.

27.07.2023 19:06

Ο Κάρλσον πέρασε στη θέση του Μενέντες.

27.07.2023 19:04

Σέντρα στο β' ημίχρονο

46' Άρχισε το ματς...

27.07.2023 18:49

Τέλος ημιχρόνου

Λήξη στο 45λεπτο. Αραράτ - Άρης 1-1

27.07.2023 18:48

45' Τρομερή τριπλή ευκαιρία με την Αραράτ. Ο Γένε σούταρε αλλά ο Κουέστα απέκρουσε, ενώ λίγο μετά ο Καστανέιρα είχε δοκάρι και στη συνέχεια ο Γένε σούταρε άουτ!

27.07.2023 18:45

41' Κίτρινη στον Μπουένο για φάουλ στον Πάλμα.

27.07.2023 18:44

38' Σουτ του Σερομπιάν πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

27.07.2023 18:32

31' Απειλεί ο Άρης από πλάγια θέση με τον Εμπακατά αλλά και πάλι ο Ερμάκοφ αποκακρύνει τον κίνδυνο.

27.07.2023 18:29

28' Ο Ματαρίτα επιχείρησε να απειλήσει από μακριά αλλά μπλόκαρε ο γκολκίπερ της Αραράτ.

27.07.2023 18:23

Cooling break

Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες

27.07.2023 18:20

Γκολ! Ο Άρης ισοφαρίζει στο 20' με τον Πάλμα. Θαυμάσιος συνδυασμός των Κιτρίνων με γύρισμα του Εμπακατά και ταχύτατη ασίστ του Νταρίντα, που έβγαλε αμαρκάριστο τον Πάλμα ο οποίος πλάσαρε σε άδειο τέρμα.

27.07.2023 18:16

Αραράτ - Άρης 1-0

14' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γκρέι από πλάγια θέση βγήκε απέναντι στον γκολκίπερ της Αραράτ αλλά νικήθηκε απ' τον Ερμάκοφ.

27.07.2023 18:12

Γκολ! Στο 9' η Αραράτ ανοίγει το σκορ με τον Έζα! Ο Σερομπιάν βρήκε χώρο και σέντραρε από δεξιά και ο Έζα με προβολή έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα για το 1-0. Οι παίκτες του Άρη διαμαρτυρήθηκαν για επιθετικό φάουλ στον Πάλμα. Δεν υπάρχει VAR στο ματς.

27.07.2023 18:10

Αραράτ - Άρης 0-0

9' Σουτ του Σερομπιάν, εκτός στόχου, καμία ανησυχία για τον Κουέστα

27.07.2023 18:05

Aραράτ - Άρης 0-0

3' Ο Πάλμα επιχείρησε μια μακρινή εκτέλεση φάουλ, η οποία πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Ο πάγκος του Άρη

Στον πάγκο του Αρη είναι οι Χουτεσιώτης, Φεράρι, Χριστοδουλόπουλος, Σαβέιρο, Τζούρασεκ, Πάβιτσιτς, Κάρλσον, Παναγίδης, Μορόν.

27.07.2023 17:52

Η πορεία της Αραράτ

Η Αραράτ προέρχεται από πρόκριση εις βάρος της Εγνάτια στον πρώτο προκριματικό γύρο του Conference, σε μία σειρά που η νικήτρια κρίθηκε στα πέναλτι στη ρεβάνς.

27.07.2023 17:50

Ο επόμενος αντίπαλος

Εφόσον ο Άρης προκριθεί επί της Αραράτ, τότε θα βρει στον δρόμο του την Ντινάμο Κιέβου στον 3ο προκριματικό του Conference League

27.07.2023 17:49

Οι επιλογές του Τερζή

Ο Τερζής επιλέγει τον Οντουμπάτζο μαζί με τον Φαμπιάνο στα στόπερ, με τους Ματαρίτα και Εμπακατά αριστερά και δεξιά της άμυνας και τον Κουέστα στο τέρμα. Στα χαφ παίζουν οι Ρουπ, Ζουλ και Νταρίντα, στα δύο άκρα της επίθεσης οι Πάλμα και Μενέντεθ και στην κορυφή ο Γκρέι.

27.07.2023 17:46

Διαιτητής

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Μπουλάτ Σαρίγιεφ από το Καζακστάν.

27.07.2023 17:44

Οι ενδεκάδες

Άρης (Τόλης Τερζής): Κουέστα, Ματαρίτα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Εμπακατά, Ζουλ, Ρουπ, Νταρίντα, Μενέντεθ, Πάλμα, Γκρέι.

Αραράτ (Βαρντάν Μινασιάν): Ερμάκοφ, Αλεμάο, Μπουένο, Σέιντ, Ε. Γκριγκοριάν, Ομπιέρο, Καστανέιρα, Τέρα, Σερομπιάν, Γένε, Έζα

27.07.2023 17:40

Ώρα έναρξης και κανάλι

Σέντρα στις 18.00 με τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports 2.

27.07.2023 17:35

Καλησπέρα σας!

Θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με την Αραράτ στην Αρμενία για τον 2ο προκριματικό γύρο του Conference

Ο Άρης ρίχνεται στη μάχη των Κυπέλλων Ευρώπης και αντιμετωπίζει την Αραράτ στην Αρμενία για τον 2ο προκριματικό γύρο του Conference League.